Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

W związku z czwartą falą pandemii koronawirusa rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:
  • w transporcie zbiorowym – max. 75 procent obłożenia
  • restauracje, bary i hotele – max. 30 procent obłożenia przez osoby niezaszczepione
  • kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 procent obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)

W dwóch ostatnich przypadkach zwiększenie limitu będzie możliwe dla osób zaszczepionych zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19. Dodatkowo w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Obostrzenia nie ominą także obszaru edukacji. Od 20 grudnia do 9 stycznia wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Reklama
Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca przeznaczone do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa. Imprezy z 31 grudnia na 1 stycznia będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym dla maksymalnie 100 osób (limit nie dotyczy posiadaczy certyfikatu COVID-19).

Utrudnienia napotkają też podróżni. Również od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do kraju spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19 – nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, zaszczepienie nie będzie zwalniało z obowiązku testowania.

Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19, również tych zaszczepionych.

Ministerstwo zdrowia przypomina, że wszyscy zaszczepieni mogą już przyjmować trzecią dawkę: osoby powyżej 50 roku życia – po pięciu miesiącach od zaszczepienia,  pozostałe – po sześciu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 37 nowych przypadków na Podkarpaciu, 14 osób wyzdrowiało [17.08.2020]

PODKARPACIE. 1878 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, dziś 37 nowych przypadków. Kolejne 14 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

29-letni motocyklista uderzył w drzewo. Jego życia nie udało się uratować

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci ustalają przyczyny tragicznego wypadku, do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Stale. 29-letni motocyklista uderzył w drzewo. Nie przeżył.

Podkarpacie

Koronawirus. 39 zakażeń, 29 wyzdrowień na Podkarpaciu. W Rzeszowie 6 nowych przypadków [14.08.2020]

PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny poinformował o 39 nowych osobach zakażonych w województwie podkarpackim. Kolejne 29 osób wyzdrowiało. Zmarł 78-letni mieszkaniec Przemyśla. W Rzeszowie potwierdzono 6 nwych przypadków.

Podkarpacie

35-latek z powiatu rzeszowskiego utonął w Jeziorze Solińskim

PODKARPACIE. Pierwszy w tym roku przypadek utonięcia w Jeziorze Solińskim. W Polańczyku utonął 35-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Koronawirus. 46 nowych przypadków na Podkarpaciu, 25 osób wyzdrowiało [13.08.2020]

PODKARPACIE. Dziś potwierdzono 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 25 osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Podkarpacie

Drażnił go hałas kosiarki. Z bronią w ręku ruszył w stronę sąsiada

PODKARPACIE. Pijany 29-letni mieszkaniec pow. strzyżowskiego, chciał bronią zmusić sąsiada do wyłączenia kosiarki. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 zakażeń, 34 wyzdrowienia na Podkarpaciu. W Rzeszowie 8 przypadków [11.08.2020]

PODKARPACIE. W szpitalu w Łańcucie zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem.

Podkarpacie

14 sierpnia placówki ZUS będą nieczynne

W piątek 14 sierpnia sale obsługi klientów w placówkach ZUS będą nieczynne. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.

Reklama