Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.

W związku z czwartą falą pandemii koronawirusa rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:
  • w transporcie zbiorowym – max. 75 procent obłożenia
  • restauracje, bary i hotele – max. 30 procent obłożenia przez osoby niezaszczepione
  • kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 procent obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)

W dwóch ostatnich przypadkach zwiększenie limitu będzie możliwe dla osób zaszczepionych zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19. Dodatkowo w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.

Obostrzenia nie ominą także obszaru edukacji. Od 20 grudnia do 9 stycznia wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Reklama
Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca przeznaczone do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa. Imprezy z 31 grudnia na 1 stycznia będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym dla maksymalnie 100 osób (limit nie dotyczy posiadaczy certyfikatu COVID-19).

Utrudnienia napotkają też podróżni. Również od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do kraju spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19 – nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, zaszczepienie nie będzie zwalniało z obowiązku testowania.

Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19, również tych zaszczepionych.

Ministerstwo zdrowia przypomina, że wszyscy zaszczepieni mogą już przyjmować trzecią dawkę: osoby powyżej 50 roku życia – po pięciu miesiącach od zaszczepienia,  pozostałe – po sześciu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 1 nowy przypadek na Podkarpaciu, pierwszy od kilku dni

PODKARPACIE. Potwierdzono jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Od 18 maja otwarte salony fryzjerskie, kosmetyczne i restauracje. Rząd znosi kolejne ograniczenia

„Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią.” 

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaną trzy nowe obwodnice

PODKARPACIE. Przemyśl, Kolbuszowa i Nowa Dęba zyskają obwodnice. Powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”. Inwestycje maja być realizowane w latach 2026-2028.

Podkarpacie

Z drogi serwisowej urządzili plac testowy. Kręcili "bączki", aż zapalił się samochód

PODKARPACIE. Dwóch braci chciało przetestować zakupionego mercedesa. Intensywne testy przeprowadzili na drodze serwisowej, a ich skutek to spalony samochód. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono 9 mobilnych punktów pobrań wymazu

PODKARPACIE. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Zderzenie motocyklisty z osobówką. W akcji śmigłowiec LPR

Poważnie ranny kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Rzeszowie.

Podkarpacie

Nielegalni imigranci z Bangladeszu zatrzymani w Bieszczadach

Dwóch obywateli Bangladeszu próbowało nielegalnie przekroczyć granicę państwa. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

Podkarpacie

Koronawirus. Zmarła pacjentka szpitala w Łańcucie. Dwie osoby wyzdrowiały

PODKARPACIE. Brak nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 1 nowa ofiara śmiertelna, 2 wyzdrowienia.

Reklama