Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Od 26 maja zamknięty odcinek obwodnicy Sanoka

Dodano: 23.05.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Mapa z zaznaczonym na czerwono zamkniętym odcinkiem obwodnicy Sanoka i na zielono wprowadzonym objazdem /  źródło GDDKiA
Na zdj. Mapa z zaznaczonym na czerwono zamkniętym odcinkiem obwodnicy Sanoka i na zielono wprowadzonym objazdem / źródło GDDKiA

PODKARPACIE. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od poniedziałku 26 maja do piątku 30 maja 2025 r. na obwodnicy Sanoka będą prowadzone prace gwarancyjne. W związku z tym droga zostanie zamknięta, a ruch przekierowany na DW886 i DK28.

Roboty będą polegać na sfrezowaniu warstwy ścieralnej w kilku miejscach a następnie ułożeniu nowej nawierzchni. W związku z powyższym konieczne jest całkowite zamknięcie obwodnicy i przekierowanie pojazdów na drogę wojewódzką nr 886 (ul. Krakowska, ul. Rymanowska, ul. Dmowskiego, ul. Staszica, ul. Królowej Bony) i drogę krajową nr 28f (ul. Lwowska, ul. Kolejowa, ul. Lipińskiego, ul. Beksińskiego, ul. Dworcowa).

Jak zaznacza GDDKiA, termin zakończenia prac związanych z układaniem nawierzchni uzależniony jest od warunków pogodowych.

Prace przy budowie 7-kilometerowego odcinka obwodnicy Sanoka rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. W ramach inwestycji wybudowano m.in. 12 obiektów inżynierskich, 4 obiekty na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Koszt inwestycji to blisko 140 mln zł.

Reklama

II etap obwodnicy Sanoka

W maju 2024 roku została podpisana umowa z firmą, która wybuduje drugą część obwodnicy Sanoka. Około 3-kilometrowa droga, połączy zrealizowany już odcinek (I etap) z DK28 w Bykowcach na drugim brzegu Sanu. Obecnie inwestycja jest na etapie oczekiwania na decyzję Wojewody Podkarpackiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID)


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z pozytywną decyzją wojewody

PODKARPACIE. Wczoraj podpisana została decyzja o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Lasy Janowskie - Zdziary. 

Podkarpacie

Groźne zderzenie dwóch samochodów

TARNOBRZEG. Dwie osoby zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, na skrzyżowaniu ulic Alfreda Freyera i ul. Wiącka w Tarnobrzegu.

Podkarpacie

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu "web.Master podkarpacki"

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego włącznie.

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem. 20-latek trafił do szpitala

PODKARPACIE. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo.

Podkarpacie

Chcieli odholować zaparkowany samochód. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży

PODKARPACIE.  24-latek usłyszał cztery zarzuty, natomiast jego o dwa lata starszy znajomy usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży.

Podkarpacie

Rok 2020 będzie na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego

PODKARPACIE. W urzędzie marszałkowskim przyjęto projekt uchwały ustanawiający rok 2020 na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego.

Podkarpacie

Ukradł psa, którego wartość wynosiła ok. 1000 zł. Grozi mu 5 lat więzienia

JAROSŁAW. Początkiem lutego, mężczyzna ukradł psa rasy york terrier czekającego przed sklepem na właścicielke.

Podkarpacie

Silne wiatry na Podkarpaciu. 135 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Reklama