Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Oddziały paszportowe zamknięte przez tydzień

Dodano:

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. W listopadzie na kilka dni zamknięte zostaną oddziały paszportowe. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Od 8 listopada od godz. 13:00 do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. Nie będzie również możliwości odbioru dokumentów. W szczególnych przypadkach będzie możliwe wydanie paszportu tymczasowego. Biura paszportowe wznowią pracę 14 listopada 2022 r.

- Prosimy o uwzględnienie powyższego w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w urzędzie najpóźniej 8 listopada 2022 r. do godz. 13:00 czasu środkowoeuropejskiego – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Zmiany są związane z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych (RDP). Wśród udogodnieni jakie wprowadza ustawa są m.in. brak konieczności wypełniania pisemnego wniosku oraz powiadomienie sms’em lub email’em o tym, że nowy paszport jest gotowy do odbioru.

 
Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wypadek w Łańcucie. Trzy osoby trafiły do szpitala

ŁAŃCUT. Policjanci z Łańcuta wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj drodze relacji Białobrzegi – Łańcut. W zderzeniu dwóch samochodów poszkodowane zostały trzy osoby.

Podkarpacie

Nowy Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków

PODKARPACIE. Adam Sapeta został nowym Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Zastąpił na tym miejscu Beatę Kot, która przeszła na emeryturę.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie dwóch osobówek w Domaradzu

PODKARPACIE. Mandatem z wysokości 1500 zł ukarana została 32-letnia kobieta kierująca fordem, która doprowadziła do kolizji z nissanem. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Podkarpacie

Zielone światło dla budowy ostatniego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Pozytywną opinią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych zakończyła się kontrola uprzednia przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Jawornik – Lutcza. Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wkrótce...

Podkarpacie

Czołowe zderzenie na DW982 w Sadkowej Górze. 4 osoby w szpitalu

PODKARPACIE. Cztery osoby, w tym półtoraroczne dziecko ucierpiało w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 982 w miejscowości Sadkowa Góra.

Podkarpacie

Poranne kontrole policji na podkarpackich drogach. Ujawniono 27 nietrzeźwych kierowców

PODKARPACIE. Od wczesnych godzin porannych podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców, 27 z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Podkarpacie

Tragedia w Łączkach Jagiellońskich. 85-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Do tragicznego pożaru doszło wczoraj w miejscowości Łączki Jagiellońskie w powiecie krośnieńskim. W pożarze domu zginęła 85-letnia kobieta.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Woli Mieleckiej. 19-latka potrącona przez ciężarówkę

WOLA MIELECKA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na drodze wojewódzkiej nr 984, w miejscowości Wola Mielecka. Samochód ciężarowy potrącił 19-letnią pieszą. Jej życia nie udało się uratować.

Reklama