Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Oddziały paszportowe zamknięte przez tydzień

Dodano: 27.10.2022 r.

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. W listopadzie na kilka dni zamknięte zostaną oddziały paszportowe. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Od 8 listopada od godz. 13:00 do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. Nie będzie również możliwości odbioru dokumentów. W szczególnych przypadkach będzie możliwe wydanie paszportu tymczasowego. Biura paszportowe wznowią pracę 14 listopada 2022 r.

- Prosimy o uwzględnienie powyższego w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w urzędzie najpóźniej 8 listopada 2022 r. do godz. 13:00 czasu środkowoeuropejskiego – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.

Zmiany są związane z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych (RDP). Wśród udogodnieni jakie wprowadza ustawa są m.in. brak konieczności wypełniania pisemnego wniosku oraz powiadomienie sms’em lub email’em o tym, że nowy paszport jest gotowy do odbioru.

 
Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pobili dwóch nastolatków używając gazu pieprzowego i pałki teleskopowej

MIELEC. Policjanci zatrzymali sprawców pobicia, tuż po dokonanym przestępstwie.

Podkarpacie

Dwie gminy z Podkarpacia z dofinansowaniem na zwiększenie odnawialnych źródeł energii

PODKARPACIE. Oba samorządy realizują projekt „Czysta energia w Gminie Tryńcza i Gminie Raniżów”.

Podkarpacie

Paralotniarz spadł na przewody wysokiego napięcia. W trakcie lotu stracił przytomność

 Obrażenia, jakich doznał w wyniku poparzenia prądem, nie zagrażają jego życiu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na S19. Obywatel Węgier zjechał na przeciwny pas ruchu

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w piątek po godz. 23 w Stobiernej na drodze S19.

Podkarpacie

Opiekunka okradła swoich podopiecznych. Łącznie jej łupem padło 12 tys. zł

USTRZYKI DOLNE. Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 31-latkę, która okradała swoich podopiecznych.

Podkarpacie

Mieszkańcy Podkarpacia żyją najdłużej

PODKARPACIE. Zarówno kobiety jak i mężczyźni dłużej żyją w miastach niż na wsi.

Podkarpacie

5-latek wypadł z okna

MIELEC. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala.

Podkarpacie

Kolejne interwencje policyjnej grupy „Speed”. Z prawem jazdy pożegnało się dwóch kierowców

PODKARPACIE. Jarosławscy policjanci ruchu drogowego, wchodzący w skład grupy „Speed”, patrolowali drogę wojewódzką nr 880.

Reklama