Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Perony na stacji Ropczyce zostaną przebudowane

Dodano:

fot. PKP PLK S.A.
fot. PKP PLK S.A.
PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 8 mln zł z firmą INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. na przebudowę peronów na stacji Ropczyce. Dzięki przebudowie stacja zyska lepszą funkcjonalność. To kolejna inwestycja w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”.

Dwa perony na stacji Ropczyce na trasie Kraków - Rzeszów zostaną przebudowane. Nowe obiekty będą wydłużone z 200 do 400 m. Umożliwi to przewoźnikom swobodne planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych. Podróżni zyskają większy komfort obsługi oraz lepszą ofertę przewozową. Na przebudowanych peronach zamontowane zostaną nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Pojawi się również oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych dla osób niewidomych i niedowidzących.
Reklama
Prace budowlane na stacji w Ropczycach mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2023 roku. Ich koniec zaplanowano na czwarty kwartał tego samego roku.

W województwie podkarpackim, Rządowy Program Przystankowy obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej w miejscowościach: Przemyśl, Hurko, Medyka, Żurawica, Ropczyce, Strzyżów, Mielec (dwa nowe przystanki), Zaklików. Oprócz kontraktu na prace w Ropczycach, podpisano już umowy na zaprojektowanie i realizację prac dla 7 zadań.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW. W czwartek burze i silne opady deszczu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w związku z burzami jakie spodziewane są w czwartek na Podkarpaciu.

Podkarpacie

„Bieszczadzka ciuchcia” i "Pogórzanin" rozpoczynają sezon turystyczny

PODKARPACIE. W długi weekend majowy Bieszczadzka Kolejka Leśna ponownie wyruszy na tory rozpoczynając nowy sezon turystyczny. Kursy realizowane będą do końca października.

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Mosty w Domaradzu i Jurowcach do przebudowy. Będą utrudnienia dla kierowców

PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 na Podkarpaciu. Podpisano umowę

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej....

Reklama