Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

Pijany kierowca potrącił dwie kobiety. Jedna z nich nie przeżyła wypadku

Dodano:

fot. KPP Przeworsk
fot. KPP Przeworsk
PODKARPACIE. Wyjaśniane są okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Świętoniowa. 30-latek kierujący oplem, potrącił dwie kobiety idące poboczem drogi. Obie trafiły do szpitala, niestety życia jednej z nich nie udało się uratować. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło przed godz. 19 w miejscowości Świętoniowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Opel, 30-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, na prostym odcinku drogi potrącił dwie kobiety idące poboczem, następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Pomimo reanimacji życia 72-letniej kobiety nie udało się uratować, zmarła w szpitalu. Druga z kobiet, 57-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Oplem podróżowało dwie osoby, 30-letni kierowca i 43-letni pasażer. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Urządzenie wykazało, że kierujący vectrą był pijany, miał 2,5 promila alkoholu. Pasażer także był nietrzeźwy, miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie będzie nieczynny przez około dwa miesiące

ŁAŃCUT. 1 grudnia w Muzeum-Zamek w Łańcucie kończy się sezon turystyczny.

Podkarpacie

Tragiczne w skutkach zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki z pozytywnym wynikiem na obecność narkotyków

SOKOŁÓW MŁP. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S19 w Sokołowie Małopolskim.

Podkarpacie

Zniszczyli murawę boiska sportowego. Straty wyceniono na 55 tys. zł

PODKARPACIE. Do uszkodzenia murawy doszło w nocy początkiem października br.

Podkarpacie

Wypadek w Zawadce Brzosteckiej. Do szpitala trafiła 4-latka

PODKARPACIE. Do wypadku doszło 25 listopada około godz.8.30, w Zawadce Brzosteckiej. 

Podkarpacie

Był pijany i jechał samochodem bez opony. O przyszłości 55-latka zadecyduje sąd

PODKARPACIE. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny prawie 2 promile.

Podkarpacie

Pościg za 25-latkiem. Uciekał, bo złamał zakaz sądowy

BRZOZÓW. W pewnym momencie mężczyzna widząc, że nie ma możliwości dalszej ucieczki, wjechał w radiowóz, który go blokował.

Podkarpacie

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami

PODKARPACIE. Kierowcy mogą natrafić na utrudnienia w godzinach wieczornych, nocnych i porannych.

Podkarpacie

Alkohol i nadmierna prędkość powodem zatrzymania siedmiu praw jazdy

PODKARPACIE. Kontrole drogowe, przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama