Rzeszów - Czwartek, 19.03.2026
Reklama

Pijany na autostradzie A4. Uszkodzone barierki i dwa auta

Dodano: 23.11.2021 r.

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
PODKARPACIE. Dwa uszkodzone samochody i 15 zniszczonych barierek energochłonnych to bilans jazdy autostradą A4 pijanego kierowcy ciężarówki. Mężczyzna odpowie też za kierowanie autem bez wymaganych uprawnień i pomimo sądowego zakazu.

Wczoraj po 18 na odcinku autostrady A4 między Przeworskiem a Łańcutem doszło do nietypowego zdarzenia. Jak się okazało, kierowca ciężarowego auta wpadł na barierki energochłonne i uszkodził kilkanaście z nich. Straty poniosły także dwa samochody osobowe, które najechały na oderwane elementy pochodzące z ciężarówki.

Auto po wypadku zatrzymało się w Budach Łańcuckich. Za kierownicą ciężarówki marki Volvo siedział 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna był kompletnie pijany – badanie stanu trzeźwości wykazało  prawie trzy promile alkoholu w jego organizmie. 40-latek nie posiadał również prawa jazdy, w dodatku objęty był sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyzna jechał z towarem na Słowację.

40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości i za złamanie sądowego zakazu grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: fot. KPP Łańcut
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 300 zakażeń, 7 zgonów [22.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie po raz kolejny znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 150 zakażeń, brak zgonów [21.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju. 

Podkarpacie

56-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Policjanci z Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Przedborzu. 56-mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Poszkodowany zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 400 zakażeń, 33 zgony [18.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 444 zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 56 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Ponad 100 interwencji podkarpackich strażaków. "Na szczęście nikt nie został ranny"

PODKARPACKIE. 104 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków silnego wiatru jaki od wczoraj wieje w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 500 zakażeń, dużo zgonów [17.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem na terenie całego województwa podkarpackiego. Spodziewane są również burze.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 600 zakażeń, 20 zgonów [16.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 617 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 85 ponownych zakażeń. 

Reklama