Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Po zderzeniu busa z osobówką 11 rannych trafiło do szpitali

Dodano:

fot. KPP Kolbuszowa
fot. KPP Kolbuszowa
PODKARPACIE. Jedenastu rannych trafiło do szpitali po wczorajszym zderzeniu busa z osobowym volvo, do którego doszło w Widełce. Na szczęście większość pasażerów podróżujących mercedesem po udzieleniu niezbędnej pomocy jeszcze wczoraj została zwolniona do domów. Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 15 w Widełce, na odcinku drogi krajowej nr 9 relacji Kolbuszowa – Rzeszów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego volvo, 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jadący w kierunku Rzeszowa, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z czołowo z jadącym w kierunku Kolbuszowej busem marki Mercedes.

W busie oprócz kierowcy podróżowało jeszcze 9 pasażerów - mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i rzeszowskiego w wieku od 17 do 60 lat. W wyniku zdarzenia kierowcy obydwu pojazdów i wszyscy pasażerowie zostali przetransportowali do okolicznych szpitali.
Reklama
Po wykonaniu niezbędnych badań i udzieleniu  pomocy większość poszkodowanych jeszcze wczoraj opuściła szpitale. W szpitalu pozostał kierowca mercedesa, 36-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego oraz jeden z pasażerów.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców, badanie wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali kolbuszowscy policjanci i strażacy. Rannych do okolicznych szpitali transportowały służby medyczne. Kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na tym odcinku.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i uczestniczących pojazdów. Z uwagi na stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volvo. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Najwięcej zgonów od początku pandemii [14.10.2020]

PODKARPACIE. Dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 319 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 122 osoby. Zmarło 14 osób – to największa liczba zgonów w naszym regionie od początku pandemii.

Podkarpacie

5 firm chętnych na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. To kolejna na Podkarpaciu inwestycja, która powstanie w ramach rządowego programu #100obwodnic.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu padł kolejny rekord zakażeń. W Rzeszowie 56 nowych przypadków [13.10.2020]

PODKARPACIE. 391 zakażeń, 82 wyzdrowienia, 7 zgonów - najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

PODKARPACIE. - Bez wolontariuszy Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki nie ma – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 8 ofiar śmiertelnych i 334 nowe zakażenia [12.10.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Podkapracki Państwowy Inspektor Sanitarny, dziś w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 334 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejne 35 osób. Zmarło 8 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na DK19 w Katach. Nie żyje 66-letni kierowca osobówki

PODKARPACIE. 66-letni kierowca osobowego nissana zginął w zderzenie z ciężarówką na DK19 w Katach. Ruch w miejscu wypadku odbywa się wahadłowo.

Podkarpacie

Koronawirus. 315 nowych przypadków na Podkarpaciu [11.10.2020]

PODKARPACIE. Wyzdrowiało kolejne 94 osoby. Zmarło 4 mieszkańców województwa.

Podkarpacie

Zderzenie fiata z audi. Nie żyje 68-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w Stalowej Woli. W wyniku zderzeniu fiata z audi, śmierć poniósł 67-letni kierujący fiatem. Do szpitala trafił także kierowca audi.

Reklama