Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Pobił i podpalił kobietę. Powód: 35-latka miała mu ukraść pieniądze

Dodano: 04.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
MIELEC. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 29-latek, podejrzany o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia 35-latkę. Mężczyzna pobił i podpalił kobietę. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę chwilę po zdarzeniu.

W trakcie patrolu "starego miasta", policjanci zauważyli kobietę idącą częściowo bez odzieży. Miała poparzone nogi i była zakrwawiona, dlatego na pomoc policjanci wezwali karetkę pogotowia. Funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej, do miejsca gdzie gromadzą się bezdomni, w którym przebywała, przyszedł mężczyzna, który ją pobił i za pomocą łatwopalnej substancji podpalił.

Kobieta została przetransportowana do szpitala i pozostała pod opieką lekarzy. W wyniku zdarzenia doznała obrażeń głowy i oparzeń 2 i 3 stopnia kończyn dolnych. Policjanci już po kilku godzinach ustalili, kto spowodował obrażenia u kobiety. To 29-letni mieszkaniec Mielca. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Reklama
Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną oraz inne osoby, które mogły mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Podczas przesłuchań ustalili, że dzień wcześniej kobieta spożywając alkohol z 29-latkiem, miała mu ukraść pieniądze. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia 35-latki.

Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mielec
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [5.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 455 osób wyzdrowiało. Zmarło 9 osób. 

Podkarpacie

Blisko 700 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób [4.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 691 nowych przypadków. Kolejnych 271 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 i występowania chorób współistniejących zmarło dziewięć osób.

Podkarpacie

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 

Podkarpacie

Uzgodniono wymogi bezpieczeństwa dla tuneli na S19

PODKARPACIE. W ub. czwartek zespół do spraw bezpieczeństwa tuneli podpisał protokół końcowy ws. minimalnych wymagań bezpieczeństwa dla tuneli na odcinku Babica – Domaradz. 

Podkarpacie

2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza

Działania w kierunku organizacji obchodów roku Ignacego Łukasiewicza zainicjowała Politechnika Rzeszowska.

Podkarpacie

Od dzisiaj ruch wahadłowy na odcinku trasy Solina - Myczków

PODKARPACIE. Jak podaje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, od dziś (3 listopada) na odcinku DW895 Solina – Myczków (powiat leski) będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

Podkarpacie

25 wypadków, 2 ofiary śmiertelne. Policjanci podsumowali akcję "Znicz" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Przez 5 dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Znicz”, w ramach których czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających groby bliskich.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Kolejny rekord zakażeń IV fali [3.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 451 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Reklama