Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Pod szczytem Tarnicy znaleziono niewybuch. Do czasu przyjazdu saperów zamknięto szlaki

Dodano:

fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne
RZESZÓW. Niewybuch został znaleziony przez jednego z turystów. Do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa szlaki pozostaną zamknięte.

Od wczoraj policjanci i strażnicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego pilnują miejsca, gdzie turysta znalazł niewybuch. Stary pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej, znajdował się pod szczytem Tarnicy.

Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać.

Turysta, który wczoraj wchodził na szczyt Tarnicy, napotkał w pewnym momencie na niebezpieczne znalezisko. Był to niewypał, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Mężczyzna natychmiast powiadomił o tym fakcie służby.

Od wczoraj miejsce jest zabezpieczane przez policjantów i strażników Bieszczadzkiego Parku Narodowego do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa. Wszystkie szlaki prowadzące na Tarnicę są zamknięte. Policjantom na miejsce pomogli dostać się ratownicy Bieszczadzkiego GOPR.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 7 nowych przypadków, 1 osoba zmarła

PODKARPACIE. Mamy łącznie 187 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. 12 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [8.04.2020 r.]

Łącznie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 180 przypadków.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu wykonuje się ok. 200 testów dziennie na obecność koronawirusa

Podczas sesji sejmiku województwa, Podkarpacki Inspektor Sanitarny, poinformował o bieżących działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. 168 osób zakażonych na Podkarpaciu. Aktualne dane [7.04.2020 r.]

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 9 kolejnych przypadkach osób zakażonych koronawirusem SARS CoV2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowi zakażeni na Podkarpaciu. W Łańcucie zmarł starszy mężczyzna

3 nowe przypadkami zakażenia koronawirusem, 7 ofiara śmiertelna, kolejna osoba wyzdrowiała – oto najnowsze informacje z województwa podkarpackiego. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 kolejne przypadki. Nowe dane [6.04.2020]

Łącznie dziś na Podkarpaciu potwierdzono 7 nowych przypadków.

Podkarpacie

Zmarła 2-letnia Anielka, poparzona w pożarze w Leżachowie

W nocy z piątku na sobotę zmarła dwuletnia Anielka, ciężko poparzona w pożarze w Leżachowie w gminie Sieniawa, do którego doszło w lutym br. 

Reklama