Podkarpacie: 159 osób pod nadzorem epidemiologicznym w związku z koronowirusem
Dodano: 05.03.2020 r.
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Według danych Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego na terenie województwa podkarpackiego znajduje się 159 osób, u których badania kierowane są pod kątem wykrycia koronawirusa.
Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostaje 159 osób. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 6 osób – są one w trakcie badań.
Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 35 testów, wszystkie są ujemne. Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.
PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Dębicy. W zderzeniu z samochodem ciężarowym zginął rowerzysta. Na miejscu pracuje Policja. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.
PODKARPACIE. W dniu dzisiejszym odnotowano 15 nowych wyzdrowień w województwie podkarpackim. Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Jest też kolejna ofiara śmiertelna.
PODKARPACIE. Mamy 4 nowe, potwierdzone badaniami przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, a wśród nich jedno dziecko. Łącznie dzisiaj potwierdzono 8 nowych przypadków.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz