Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Podkarpacie gotowe na sezon zimowy

Dodano: 06.11.2020 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Podczas briefingu prasowego, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zapewniła, że województwo podkarpackie jest dobrze przygotowane na okres zimowy.  

5 listopada odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono stan przygotowań służb do sezonu zimowego. Po wydaniu rekomendacji dla służb, wojewoda Ewa Leniart zorganizowała briefing prasowy, w którym uczestniczyli również: z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Stanisław Sekuła oraz Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Babiec.

Podczas spotkania poruszono, m.in. kwestie zapewnienia przejezdności dróg, właściwego utrzymania obiektów budowlanych oraz pomocy dla osób w trudnej sytuacji.  

W związku z pandemią szczególną uwagę zwrócono na sytuację osób bezdomnych. Wojewoda wspomniała o konieczność wydzielenia w noclegowniach miejsc do izolacji dla osób bezdomnych, które w przypadku zachorowania na Covid-19 mogłyby zarażać innych. - W związku z obecną sytuacją władze samorządowe są zobligowane do tego, aby w  noclegowaniach wydzielić miejsca do izolacji  osób bezdomnych po to, aby w przypadku  zakażenia koronawirusem, nie stanowiły zagrożenia dla innych bezdomnych, którzy z noclegowni już korzystają  – mówiła wojewoda  Ewa Leniart podczas konferencji.
 
Reklama
Podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przekazał informację na temat działania jednostek PSP na obszarze województwa z uwzględnieniem zabezpieczenia operacyjnego i istniejących zagrożeń związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Sezon grzewczy to okres zwiększonej ilości interwencji strażaków w domach i mieszkaniach, najczęściej z powodu zatruć tlenkiem węgla i pożarów. W związku z tym rozpoczęto kampanie edukacyjną pn „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, z której szczegółami można zapoznać się tutaj .

Obecny na konferencji zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Stanisław Sekuła zapewnił, że Policja od początku listopada prowadzi działania prewencyjne i pomocowe wobec osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Zaznaczył, że zgłoszeń dotyczących osób bezdomnych wymagających pomocy można dokonywać  poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pozostałe działania Policji koncentrują się m. in. na zwiększeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bieżącej reakcji na sytuacje kryzysowe i pomocy w walce z epidemią.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

BURZE, WIATR i ULEWNY DESZCZ!

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na terenie całego województwa podkarpackiego.

ŚMIERTELNY WYPADEK

Dachowanie samochodu na DW881 w Medyni Głogowskiej. 1 osoba nie żyje

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Na drodze wojewódzkiej nr 881 w Medyni Głogowskiej dachował samochód, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety jedna z nich, 87-letnia pasażerka zmarła.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Będzie bezpieczniej dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponownie ogłosiła przetarg na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Inwestycja wykonana zostanie w systemie projektuj-buduj.

ZDERZENIE TRZECH POJAZDÓW

Śmiertelny wypadek na DK9 w Jadachach. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Trzy samochody zderzyły się w Jadachach. W wypadku zginęły dwie osoby, kolejne dwie trafiły do szpitali w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

DROGIE ZDJĘCIE

Mandaty za selfie ze słupem granicznym

PODKARPACIE. 9 turystów, którzy ulegli pokusie zrobienia sobie zdjęcia ze słupem granicznym, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy straży granicznej. Sześciu zostało ukaranych mandatem, a trójkę pouczono.

TRAGICZNY WYPADEK

Mazda uderzyła w drzewo. 18-letni mężczyzna zginął na miejscu

PODKARACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano, tuż po godz. 4:00 na drodze powiatowej w miejscowości Wara, w powiecie brzozowskim. Osobowa mazda uderzyła w drzewo. 18-letni mężczyzna zginął na miejscu, 16-letni pasażer...

Podkarpacie

Będzie bezpieczniej na 10 przejazdach kolejowych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na dziesięciu przejazdach kolejowo-drogowych w województwie podkarpackim wymienione zostaną urządzenia sterowania ruchem i telekomunikacji. Wartą blisko 10 mln zł inwestycję zrealizuje firma Jarex Sp. z o.o. na zlecenie PLK SA. Prace...

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, z związku z burzami jakie prognozowane są na Podkarpaciu. Alert dotyczy 22 powiatów.

Reklama