Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Podkarpacka Policja ma nowe radiowozy

Dodano:

fot. Policja Podkarpacka
fot. Policja Podkarpacka
4 nowe radiowozy z napędem hybrydowym trafią do komend Policji na Podkarpaciu. Samochody zostały zakupione ze środków z Programu Modernizacji Policji i środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Samochody to oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażone są w silniki 1,8 VVT, o mocy całkowitej 125 kw, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy, a 53 kw generuje silnik elektryczny. Zalety tych pojazdów to przede wszystkim niskie zużycie paliwa, cicha praca silnika i niska emisja spalin. Każdy samochód kosztował ponad 104 tys. złotych.

Zakup radiowozów został sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, przy wsparciu ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zadanie pod nazwą "Szybcy i nowocześni - zakup 4 szt. samochodów z napędem hybrydowym dla podkarpackiej Policji". Łączna kwota dofinansowania ze środków WFOŚiGW to 130 tys. zł.

Nowe radiowozy trafią do policjantów ruchu drogowego komendy powiatowej w Łańcucie oraz komend miejskich w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

 
Źródło: Policja Podkarpacka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

13 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [10.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [9.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 13 osób. Nie odnotowany żadnych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Rakszawie. Hyundai uderzył w drzewo. Zginął 52-letni kierowca

PODKARPACIE. Policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek w Rakszawie.

Podkarpacie

Tragedia na Jeziorze Solińskim. Utonął 17-latek

PODKAPACIE. 17-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jest kolejną ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu. Chłopak utonął w Jeziorze Solińskim.

Podkarpacie

Koronawirus. 11 nowych zakażeń na Podkarpaciu [6.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 11 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Dziesiątki interwencji strażaków po ulewach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W czwartek nad województwem podkarpackim przeszły intensywne deszcze, którym miejscami towarzyszyły burze. Podkarpaccy strażacy mieli ręce pełne roboty.

Podkarpacie

Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku w Stalowej Woli

PODKARPACIE. Stalowowolscy policjanci poszukuje świadków tragicznego wypadku , do którego doszło na początku lipca w Stalowej Woli. W wypadku zginęło małżeństwo, które osierociło trójkę dzieci.

Podkarpacie

6 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [5.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało.

Reklama