Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Podkarpacka policja podsumowała „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 28 tys. kierowców

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Zakończyły się dwudniowe działania policjantów na podkarpackich drogach, mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W ramach akcji pod hasłem „Trzeźwy poranek” skontrolowano ponad 28 tys. kierowców.

Kontrole w ramach akcji „Trzeźwy poranek” prowadzone były w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 5.00 do 9.00. Miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Działania prowadzone były przez policjantów ruchu drogowego na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 28 534 kierujących. Kontrole ujawnił 48 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo spożywania wcześniej alkoholu. 14 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a aż 34 za przestępstwo.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Sędziszowie Małopolskim otwarto nowy dworzec kolejowy

PODKARPACIE. Pasażerowie mogą już korzystać z nowoczesnego, proekologicznego dworca w Sędziszowie Małopolskim. 

Podkarpacie

12 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. 10 osób wyzdrowiało [3.07.2020]

PODKARPACIE. Blisko 700 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Dziś 12 nowych, w tym dziecko. 10 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Burze z gradem znowu przejdą przez Podkarpacie

​Ciemne chmury znów zbierają się nad Podkarpaciem. IMGW ostrzega przed burzami z gradem i opadami deszczu.

Podkarpacie

Koronawirus. 13 nowych przypadków, 11 osób wyzdrowiało, 1 zmarła [2.07.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 11 osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Podkarpacie

Od 1 lipca zniesienie ograniczenia tonażowego na moście w Huzelach

PODKARPACIE. W weekendy ruch będzie odbywał sie dwukierunkowo.

Podkarpacie

20 nowych przypadków zakażenia na Podkarpaciu. 4 osoby wyzdrowiały [1.07.2020]

PODKARPACIE. Łączna liczba potwierdzonych badaniami przypadków na Podkarpaciu to 669 osób.

Podkarpacie

1 mln zł dla powodzian na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Fundacja PGE przekazała spora sumę na pomoc dla mieszkańców województwa podkarpackiego poszkodowanych przez powódź.

Podkarpacie

Sanocki artysta, twórca m.in. kilku murali w Rzeszowie zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2020"

Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę plebiscytu „Czwórki” i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. Internauci oddali rekordową liczbę - ponad 72 tysięcy - głosów.

Reklama