Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Podpisano umowę na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej

Dodano: 12.04.2021 r.

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Dziś podpisano umowę pomiędzy GDDKiA Oddział w Rzeszowie, a firmą Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej.

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Kolbuszowej w ciągu drogi krajowej nr 9 rozstrzygnięto w drugiej połowie marca br. W postępowaniu startowało 7 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k. na kwotę blisko 2,9 mln zł. Zgodnie z podpisaną dzisiaj umową, wykonawca ma 33 miesiące na przygotowanie dokumentacji.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium korytarzowego (SK), Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Dodatkowo wykonawca przygotuje optymalny wariant przebiegu obwodnicy. Wariant ten będzie podstawą opracowania Programu funkcjonalno-użytkowego do przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj.
Reklama
Obwodnica Kolbuszowej powstanie w nowym śladzie drogi krajowej nr 9 jako droga klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 8,5 km. W ramach inwestycji powstanie droga wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska.

Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia dużego natężenia ruchu w mieście poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Budowa obwodnicy poprawi również bezpieczeństwo mieszkańców, odciąży układ komunikacyjny oraz zwiększy przepustowość dróg.

Nowa droga ułatwi tranzyt w ciągu drogi DK9 Rzeszów - Radom i dalej w kierunku południowym tj. do przejścia granicznego w Barwinku.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W województwie podkarpackim w ramach programu łącznie powstanie 8 obwodnic.

 
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Arłamowie ruszył konwent marszałków

ARŁAMÓW. Tematyka konwentu będzie związana z nową perspektywą finansową, polityką senioralną i wyzwaniami ekologicznymi.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 z pozytywną decyzją wojewody

PODKARPACIE. Wczoraj podpisana została decyzja o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Lasy Janowskie - Zdziary. 

Podkarpacie

Groźne zderzenie dwóch samochodów

TARNOBRZEG. Dwie osoby zostały ranne po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, na skrzyżowaniu ulic Alfreda Freyera i ul. Wiącka w Tarnobrzegu.

Podkarpacie

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu "web.Master podkarpacki"

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego włącznie.

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem. 20-latek trafił do szpitala

PODKARPACIE. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo.

Podkarpacie

Chcieli odholować zaparkowany samochód. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży

PODKARPACIE.  24-latek usłyszał cztery zarzuty, natomiast jego o dwa lata starszy znajomy usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży.

Podkarpacie

Rok 2020 będzie na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego

PODKARPACIE. W urzędzie marszałkowskim przyjęto projekt uchwały ustanawiający rok 2020 na Podkarpaciu rokiem Kardynała Wyszyńskiego.

Podkarpacie

Ukradł psa, którego wartość wynosiła ok. 1000 zł. Grozi mu 5 lat więzienia

JAROSŁAW. Początkiem lutego, mężczyzna ukradł psa rasy york terrier czekającego przed sklepem na właścicielke.

Reklama