Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

Dodano: 02.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
PODKARPACIE. Podczas pięciodniowej akcji sylwestrowo-noworocznej, na drogach Podkarpacia doszło do 20 wypadków, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 22 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 36 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Przez pięć dni, podkarpaccy policjanci na drogach naszego regionu prowadzili działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Warunki na drogach w wielu miejscach były bardzo trudne, opady deszczu i śniegu nie ułatwiały jazdy. Od piątku 28 grudnia do północy w Nowy Rok doszło do 20 wypadków, w których 22 os
oby zostały ranne, 4 osoby zginęły, w tym troje pieszych.

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło w piątek wieczorem, w Grobli w powiecie niżańskim. Kierujący oplem potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej leżał na jezdni.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano w Rudniku nad Sanem. 66-latka kierująca toyotą zjechała z drogi i uderzyła w budynek. Kobieta prawdopodobnie zasłabła za kierownicą. Niestety jej życia nie udało się uratować.
Reklama
W pierwszy dzień Nowego Roku doszło do dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych. Pierwszy z nich miał miejsce nad ranem, około godz. 3 na ul. Lwowskiej w Przemyślu. W wyniku potrącenia, śmierć poniósł 46-letni mężczyzna, pochodzący z Ukrainy.

Do drugiego zdarzenia doszło po południu, na ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Krośnie. Wstępnie ustalono, że 24-letni kierujący skodą potrącił mężczyznę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku doznanych obrażeń, pieszy zmarł. W ciągu pięciu dni, funkcjonariusze zatrzymali 36 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Komunikat Wojewody Podkarpackiego w związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej

PODKARPACIE. Dziś rano odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem przedstawicieli wszystkich służb, inspekcji i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie. Po spotkaniu odbył się briefing prasowy.

Podkarpacie

Most w Wyżnem oraz przepusty w Tarnogórze i Sieniawie do remontu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na remont mostu w Wyżnem oraz dwóch przepustów - w Tarnogórze i Sieniawie. Wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację inwestycji.

Podkarpacie

Podpisano ostatnią umowę na nową DK9

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała trzecią umowę na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od drogi ekspresowej S74 do obwodnicy Nowej Dęby.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Strzyżowie. Częściowo zablokowana DW988

PODKARPACIE. Tuż przed południem w powiecie strzyżowskim doszło do wypadku z udziałem ciężarowego volvo i osobowej Skody. Kierujący osobówką doznał obrażeń i trafił do szpitala. Droga wojewódzka nr 988 jest częściowo zablokowana.

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na DK19 i DK94 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku oraz na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Góra Ropczycka wprowadzono tymczasowe organizacje ruchu.

Reklama