Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 22.04.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 5 wypadków, 6 osób rannych, 3 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans świątecznego weekendu na drogach Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego.

Rzeszowscy policjanci zakończyli trwające od piątku do poniedziałku wzmożone działania na lokalnych drogach. W trakcie tych czterech dni, odnotowali 5 wypadków, w których rannych zostało 6 osób.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek przed godz. 18:00 na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie. Jak ustalono, 57-letni kierujący pojazdem mini, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 28-letnią pieszą. Poszkodowana z obrażeniami trafiła do szpitala.

Kilkadziesiąt minut później, w Dynowie, 31-latek jadący motocyklem ktm wraz z pasażerką, najprawdopodobniej stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Obydwoje zostali ranni i karetkami pogotowia przewieziono ich do szpitali. Policjanci ustalili, że 31-latek posiadał bezterminowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym wydany przez Sąd Rejony w Rzeszowie.

Reklama

W sobotę po godz. 11.30, doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na ul. Wołyńskiej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 50-letni kierujący bmw, najprawdopodobniej nieprawidłowo zabezpieczył swój pojazd przed stoczeniem, w wyniku czego pojazd ruszył, dociskając do barierki ochronnej 45-letniego pieszego. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Godzinę później, na al. Kopisto doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. 48-letni kierujący oplem, cofając potrącił 87-letnią pieszą. Ranna kobieta została hospitalizowana.

Do jednego wypadku doszło w niedzielę wieczorem w Kielnarowej. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący toyotą, na łuku drogi w prawo, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi na łąkę i kilkukrotnie dachował. Ranny 35-latek został przewieziony do szpitala.

Podczas świątecznego weekendu, policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

12-latka potrącona przez ciężarówkę. Śmigłowiec LPR w akcji

TRYŃCZA. 12-letnia dziewczynka kierująca jednośladem, została potrącona przez samochód ciężarowy. Ranna rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem LPR do rzeszowskiego szpitala.

Podkarpacie

Łatwiej o paszport. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadza udogodnienia

PODKARPACIE. Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadził ułatwienia dla osób wnioskujących o paszport – punkty paszportowe będą czynne również w soboty, a we wtorki będą pracowały dłużej.

Podkarpacie

Zwłoki mężczyzny w zaparkowanym samochodzie

MIELEC. Przy ulicy Biernackiego, w zaparkowanym samochodzie, ujawniono ciało 64-letniego mieszkańca Mielca. Zwłoki były w stanie rozkładu. Policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [23.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 6 osób.

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [22.06.2021]

PODKARPACIE.  7 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Dziś na Podkarpaciu burze z gradem

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego województwa podkarpackiego, w związku z prognozowanymi burzami.

Podkarpacie

33-latek pierwszą ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 33-letni mężczyzna utonął w zalewie w Wojkowie. Obowiązuje tam zakaz kąpieli. To pierwsza ofiara wody na Podkarpaciu w tym sezonie letnim.

Podkarpacie

Dachowanie w Dzierdziówce. Nie żyje 48-latek

PODKARPACIE. Trwa ustalanie okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę, w Dzierdziówce. W zdarzeniu śmierć poniósł 48-letni kierowca peugeota.

Reklama