Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Policjanci rozpoczynają dzisiaj akcję „Majowy Weekend 2019”. Potrwa do 5 maja

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach i policyjnych kontroli. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2019" rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do niedzieli - 5 maja.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

Od wtorku do niedzieli (5 maja), podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Majowy weekend 2019".
Reklama
Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na podkarpackim odcinku S19 powstanie najwyższa w Polsce estakada

PODKARPACIE. Jednym z kilkunastu obiektów inżynierskich, jaki powstanie na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik, będzie estakada ES-26, która w najwyższym punkcie ma 80 m wysokości. Będzie to najwyższy obiekt tego...

Podkarpacie

Tragedia na torach. Pociąg śmiertelnie potrącił starszą kobietę

PODKARACIE. Jarosławscy policjanci ustalają tożsamość starszej kobiety, która zginęła pod kołami pociągu relacji Przemyśl – Rzeszów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na A4. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, kiedy wysiadał z samochodu

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Świętoniowa w powiecie przeworskim. Potrącony mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Kierowca peugeota zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Cmolasie w powiecie kolbuszowskim. 33-letni mężczyzna kierujący peugeotem, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewa. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Chciał poczuć się jak w grze. Uciekając przed policją, łamał przepisy i uszkodził 2 radiowozy

PODKARPACIE. 30-letniemu kierowcy audi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w 18 powiatach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Alert IMGW. Może być ślisko na drogach i chodnikach

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia Podkarpacia w związku z prognozowanym oblodzeniem. Alert dotyczy wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Wypadek w Cmolasie. Ranne trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko

PODKARPACIE. Na drodze powiatowej relacji Cmolas-Mechowiec doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku ranni zostali kierowcy obu pojazdów oraz 5-letnie dziecko.

Reklama