Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Policyjne kontrole na podkarpackim odcinku A4. Posypały się mandaty

Dodano: /

fot. KWP w Rzeszowie
fot. KWP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili kontrole na podkarpackim odcinku autostrady A4. 55 kierowców zostało ukaranych mandatami.

W piątek policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, włączyli się do działań organizowanych przez KWP we Wrocławiu pn. „Bezpiecznie po Autostradzie i Ekspresówce ". Akcja prowadzona była na podkarpackim odcinku autostrady A4. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia związane z nadmierną prędkością, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Łącznie podczas piątkowych działań 55 kierujących ukaranych zostało mandatami. Funkcjonariusze zatrzymali również 3 dowody rejestracyjne - dwa dotyczyły niewłaściwego stanu technicznego pojazdu, jeden za brak aktualnych badań. Wobec 2 kierujących skierowano wnioski o ukaranie do sądu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Cztery firmy zainteresowane przebudową skrzyżowania w Nowej Sarzynie

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie w ciągu DK77, w miejscu dotychczasowego skrzyżowania ma powstać rondo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza przeznaczyć na tę inwestycję ponad 5,7 mln zł.

Podkarpacie

Prawie 1800 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, najwięcej w Rzeszowie [19.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. To najwyższy wynik od listopada 2020 roku.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1200 zakażeń, 9 zgonów [18.01.2022]

PODKARPACIE. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w powiecie rzeszowskim (161 osób) oraz w Rzeszowie (199 osób).

Podkarpacie

Połamane drzewa, uszkodzone dachy. Ponad 100 interwencji strażaków

PODKARPACIE. To był pracowity poniedziałek dla podkarpackich strażaków. Silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. Uszkodzeniu uległy m.in. dachy dwóch szkół oraz hali Podpromie. Strażacy interweniowali 103 razy.

Podkarpacie

Koń poturbował 66-latka. Mężczyzna zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w jednym z gospodarstw z Niebylcu w powiecie strzyżowskim.

Podkarpacie

Ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [17.01.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 613 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano przypadków śmiertelnych. 

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś na Podkarpaciu spodziewany jest silny wiatr. W niektórych powiatach prognozowane są silne opady śniegu, zawieje i zamiecie.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na przejeździe kolejowym w Widełce. Dostawczak zderzył się z szynobusem

PODKARPACIE. Na przejeździe kolejowym w Widełce doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. Pociąg się zapalił. Kierowca samochodu, pomimo reanimacji, zmarł.

Reklama