Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Pomiędzy Połomią a Niebylcem powstanie blisko 5-kilometrowy chodnik

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Na odcinku drogi krajowej nr 19 Połomia – Niebylec trwa budowa nowego chodnika wraz z odwodnieniem. Wykonawcą prac jest firma MG Infrastruktura a wartość prac to ponad 11 mln zł.

Nowy chodnik będzie przebiegał przesz cztery miejscowości: Połomię, Baryczkę, Małówkę i Niebylec. Droga dla pieszych zostanie wykonana z kostki betonowej i będzie miała prawie 5 km długości. Jej szerokość w najwęższym punkcie wyniesie 1,8 m, a w najszerszym 2,3 m.. W ramach inwestycji przebudowane zostaną też istniejące zjazdy i odwodnienie.

Nowy chodnik umożliwi bezpieczne dojście do przystanków autobusowych zlokalizowanych przy DK19.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w miejscu prowadzonych prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Wszystkie prace mają zakończyć się w III kwartale br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi burzami w większości powiatów województwa i towarzyszącym im silnym wiatrem.

Podkarpacie

Blisko 500 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 57 osób [22.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwa Zdrowia poinformowało o 486 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 574 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

PODKARPACIE. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Podkarpacie

W Domaradzu zderzyły się dwa tiry. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez ponad 2 godz. zablokowana była krajowa „dziewiętnastka” w Domaradzu. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów. Jeden z kierowców trafił do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: Ponad 400 nowych zakażeń, 52 zgony [21.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Uruchomiono pierwszy na Podkarpaciu Punkt Szczepień Powszechnych

RZESZÓW. W Jarosławiu ruszył pierwszy na Podkarpaciu pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Punkt będzie w stanie zaszczepić kilkaset osób dziennie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu: 266 nowych zakażeń, 37 zgonów [20.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe dane z województwa podkarpackiego [19.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama