Rzeszów - Czwartek, 30.10.2025
Reklama

Ponad 20 mln zł na wiadukt nad linią kolejową Dębica-Mielec-Tarnobrzeg

Dodano: 03.04.2019 r.

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
PODKARPACIE. Podpisana została umowa na budowę wiaduktu nad linią kolejową Dębica – Mielec – Tarnobrzeg i drogą powiatową nr 1113R w ciągu drogi krajowej nr 9.

Roboty zrealizuje Konsorcjum: INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. i PBDiM Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego za kwotę brutto 20 280 187,38 zł w terminie do 15 lipca 2020 r. 

Przedmiotem zamówienia jest budowa wiaduktu nad linią kolejową Dębica – Mielec – Tarnobrzeg i drogą powiatową nr 1113R Stale – Chmielów - Dąbrowica w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów w km 130+556 wraz z rozbiórką istniejącego wiaduktu, budową i rozbiórką objazdu tymczasowego, przebudową dojazdów i odcinka drogi powiatowej nr 1113R Stale – Chmielów - Dąbrowica oraz przebudową urządzeń uzbrojenia terenu.
Reklama
Zamówienie obejmuje:
 
  • budowę objazdu tymczasowego,
  • rozbiórkę istniejącego wiaduktu,
  • budowę wiaduktu stałego wraz z dojazdami do wiaduktu,
  • rozbiórkę objazdu tymczasowego,
  • zabezpieczenie i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej. 

Zakres prac koniecznych do wykonania w 2019 roku obejmuje wykonanie objazdu tymczasowego (do 4 miesięcy od daty podpisania umowy), rozebranie istniejącego wiaduktu i budowa nowego wiaduktu w zakresie wykonania fundamentów i podpór.

Natomiast zakres prac pozostałych do wykonania w 2020 roku obejmuje kontynuację robót budowlanych przy wiadukcie stałym i dojazdach, rozbiórkę objazdu tymczasowego oraz roboty wykończeniowe i przyobiektowe wraz z rekultywacją terenu.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie A4 w Woli Dalszej. Samochód wypadł z drogi

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na odcinku autostrady A4 pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem, na wysokości Woli Dalszej. Ranne zostały dwie osoby.

Podkarpacie

Wypadek na DK 73 w Brzostku. Wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Trzy pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Brzostek w powiecie dębickim. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Nowoczesne autobusy wożą już pasażerów na liniach MKS [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. 23 nowoczesne autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym zasiliły tabor Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. Część nowych pojazdów wyjechało już w trasy.

Podkarpacie

Kolejny krok do budowy drogi łączącej woj. świętokrzyskie i podkarpackie

PODKARPACIE.Jest decyzja środowiskowa (DŚU) dla odcinka drogi ekspresowej S74. To kolejny krok w kierunku realizacji inwestycji łączącej dwa województwa.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Medyce. Bus potrącił 44-latka, mężczyzna nie przeżył

PODKARPACIE. Policjanci z przemyskiej komendy pracują nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku, do którego doszło w Medyce. 44-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez busa.

Podkarpacie

Rozbudowa DK84 Zagórz - Lesko. Kolejny przetarg na dokumentację projektową

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Zagórz – Lesko. Poprzednie postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich...

Reklama