Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Ponad 30 kierowców zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

Dodano: 20.02.2024 r.

fot. KPP w Stalowej Woli
fot. KPP w Stalowej Woli
PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali dwudniową akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 22 tys. kierujących; 34 z nich wsiadło za kółko będąc pod wpływem alkoholu.  

Działania policjantów prowadzone były w sobotę i w poniedziałek na drogach całego województwa. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne alkomaty, skontrolowali 21 938 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 34 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 20 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 14 odpowie za wykroczenie.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono 9 mobilnych punktów pobrań wymazu

PODKARPACIE. Badanie jest bezpłatne. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podkarpacie

Zderzenie motocyklisty z osobówką. W akcji śmigłowiec LPR

Poważnie ranny kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Rzeszowie.

Podkarpacie

Nielegalni imigranci z Bangladeszu zatrzymani w Bieszczadach

Dwóch obywateli Bangladeszu próbowało nielegalnie przekroczyć granicę państwa. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

Podkarpacie

Koronawirus. Zmarła pacjentka szpitala w Łańcucie. Dwie osoby wyzdrowiały

PODKARPACIE. Brak nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 1 nowa ofiara śmiertelna, 2 wyzdrowienia.

Podkarpacie

60-letni mężczyzna zginął w pożarze domu

PODKARPACIE. Do pożaru doszło przy ul. Wspólnej w Tarnobrzegu.

Podkarpacie

Koronawirus. Dwa nowe przypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W porannym komunikacie Podkarpacki Inspektor Sanitarny potwierdził dwa  owe przypadki zakażenia koronwirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty "drive thru"

​PODKARPACIE. W czterech podkarpackich miastach powstały punkty „drive thru” dla osób w kwarantannie. Piąty powstanie w Rzeszowie.

Podkarpacie

Budowa S19 na Podkarpaciu. Pomimo pandemii prace trwają

​PODKARPACIE. Prace przy budowie S19 na Podkarpaciu nie zwalniają tempa. Roboty prowadzone są na 5 z 6 odcinków.

Reklama