Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Poranne kontrole policji na podkarpackich drogach. Ujawniono 27 nietrzeźwych kierowców

Dodano: /

fot. KWP w Rzeszowie
fot. KWP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Od wczesnych godzin porannych podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców, 27 z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci prowadzili kontrole w wyznaczonych punktach na terenie całego województwa. Skontrolowano 15 220 kierowców.

Funkcjonariusze ujawnili 27 kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. U 12 z nich badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 15 odpowie za wykroczenie.


Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

50 interwencji strażaków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała dziś rano KW PSP w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy 50-krotnie wyjeżdżali do usuwania skutków podmuchów silnego wiatru w naszym regionie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Podkarpacie

Efekty "trzeźwego poranka" na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas akcji „trzeźwy poranek” podkarpaccy policjanci zatrzymali dziś 38 nietrzeźwych kierowców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.10.2021]

​PODKARPACIE. Mamy 67 nowych, potwierdzonych zakażeń COVID-19 w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejnych 89 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty w Pustkowie

PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem w Pustkowie, w powiecie dębickim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym śmierć na miejscu poniósł kierowca jednośladu.

Podkarpacie

Ewakuacja mieszkańców bloku w Jaśle. Zablokowana droga krajowa nr 28

JASŁO. Jasielscy strażacy ewakuowali wczoraj mieszkańców bloku wielorodzinnego w Jaśle, przy ul. Metzgera. Sytuacja ma związek z zagrożeniem zawalenia się budynku. Ulica Metzgera jest obecnie nieprzejezdna.

Reklama