Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Postępuje budowa obwodnicy Łańcuta

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
ŁAŃCUT. Postępują prace przy rozbudowie odcinka DK94 Łańcut – Głuchów (tzw. obwodnica Łańcuta). Droga ma być gotowa we wrześniu. Na dzień dzisiejszy zaawansowanie wszystkich robót wynosi 77%.

 „Na całym odcinku wykonano ok. 70% masy bitumicznej. Obecnie prowadzone są prace związane z konstrukcją drogową trasy głównej oraz przy nawierzchni na jezdniach dodatkowych. Realizowane są również prace brukarskie na pasie środkowym, a także na rondach, z których kilka jest zaplanowanych jako całkowicie przejezdne dla ruchu pojazdów nienormatywnych.” – informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Reklama
Sieć została już przebudowana. Most na rzece Sawa jest już prawie gotowy. Na ukończeniu są również prace przy oświetleniu oraz montażu ekranów akustycznych na całym odcinku obwodnicy. Zakończyły się również prace na wszystkich stanowiskach archeologicznych.

Roboty na budowie obwodnicy Łańcuta prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK94. Ze względu więc na zachowanie przejezdności i prowadzeniu ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca trwania kontraktu.

Inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2021 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Podkarpacie

Badania geofizyczne na trasie przyszłej S19

Zakończono już badania dla odcinków od Domaradza do Barwinka, natomiast na odcinku Babica - Domaradz badania jeszcze trwają.

Reklama