Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Poszukiwany za podwójne zabójstwo Bartłomiej B. zatrzymany na Podkarpaciu

Dodano: /

fot. KWP w Lublinie
fot. KWP w Lublinie

PODKARPACIE. Od kilku dni media w całej Polsce rozpisywały się o poszukiwaniach 34-letniego Bartłomieja B. który uciekł ze szpitala psychiatrycznego w Radecznicy w woj. lubelskim. Mężczyzna jest podejrzany o podwójne zabójstwo. Wczoraj został zatrzymany na Podkarpaciu.

34-letni Bartłomiej B. jest podejrzany o zabójstwo swojego ojca i brata, do którego doszło w lipcu br. 34-latek został tymczasowo aresztowany i przebywał w Zakładzie Karnym w Zamościu. Tam próbował popełnić samobójstwo, w związku z czym osadzono go w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy. W ubiegłym tygodniu mężczyzna uciekł z placówki.

- Uciekiniera szukali policjanci z komend w Zamościu i Biłgoraju, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, a także z innych garnizonów. Wsparcia udzielali również policjanci Zespołu Poszukiwań z Komendy Głównej Policji oraz funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób zaginionych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz w Rzeszowie. W poszukiwaniach brali udział także funkcjonariusze służby więziennej, wspierali nas również pogranicznicy – poinformował nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

34-letni Bartłomiej B. został wczoraj zatrzymany na terenie województwa podkarpackiego przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Lublinie oraz w Rzeszowie. Podejrzany ukrywał się na poddaszu pustostanu w miejscowości Żarnowa.

Reklama

34-latek trafił do policyjnego aresztu KWP w Rzeszowie. Dzisiaj ma zapaść decyzja, co do jego dalszego losu.

Za podwójne zabójstwo grozi mu dożywocie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Uodparnianie lisów potrwa do 27 kwietnia br. 

Podkarpacie

63-letni kierowca miał 7 promili! Jazdę oplem zakończył w rowie

PODKARPACIE. Dodatkowo okazało się, że 63-latek nie ma prawa jazdy i jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym kierował, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Podkarpacie

Pijany kierowca dachował na obwodnicy Mielca

PODKARPACIE. Mieleccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Mielca. 

Podkarpacie

Wjechał w przystanek autobusowy i śmiertelnie potrącił kobietę

PRZEMYŚL. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Przemyślu. 66-letnia kobieta potrącona przez mitsubishi na przystanku autobusowym zmarła w szpitalu.

Podkarpacie

W święta więcej policyjnych patroli na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. 14 nowych przystanków i szybka kolej na lotnisko w Jasionce

PODKARPACIE. Postępują prace PKP Polskich Linii kolejowych S.A. przy realizacji inwestycji w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Babicy. Ciężarówka potrąciła pieszego

PODKARPACIE. Dziś w nocy w Babicy, kierowca ciężarowej scani potrącił mężczyznę. Niestety życia pieszego nie udało się uratować.

Reklama