Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Powstanie most w Dąbrówkach k. Łańcuta. Przekazano plac budowy

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

Rusza budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta / fot. UMWP
Rusza budowa mostu w Dąbrówkach k. Łańcuta / fot. UMWP

PODKARPACIE. Strabag wybuduje most na rzece Wisłok w Dąbrówkach koło Łańcuta. Wykonawcy oficjalnie przekazano plac budowy wykonawcy.

10 grudnia 2025 r., wbito symboliczną łopatę pod budowę nowego mostu na rzece Wisłok w miejscowości Dąbrówki w powiecie łańcuckim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877.

„Zaraz po przekazaniu placu budowy symbolicznie rozpoczynamy prace w terenie. W 2024 roku zakończyliśmy budowę ronda w Dąbrówkach, teraz zrealizujemy drugie, kompatybilne zadanie. Najważniejsze jest, że nowy most zastąpi poprzedni, którego stan techniczny jest niezadawalający. Daje to gwarancję, że utrzymany zostanie tranzyt na drodze wojewódzkiej nr 877, który wygenerowany jest przez pobliski węzeł autostradowy. Zadbamy też o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez budowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów” – powiedział wicemarszałek Karol Ożóg.

Długość nowego trzyprzęsłowego mostu wyniesie 126 metrów, szerokość 15 metrów. Najdłuższe przęsło nad wodą będzie miało 54 metry wysokości.

W ramach zadania powstanie również ścieżka dla pieszych i rowerów po jednej stronie mostu oraz chodnik po drugiej. Pojawią się również dodatkowo oświetlone przejścia dla pieszych oraz obustronne dojazdy do mostu.

Reklama

Prace rozpoczną się od przygotowania placu budowy, przeniesienia instalacji podziemnych oraz budowy mostu tymczasowego. Następnie ruch zostanie przekierowany na obiekt tymczasowy, żeby wyburzyć stary most i w jego miejscu wybudować nowy.

- Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień takich jak ruch wahadłowy na realizowanym odcinku drogi – wyjaśnia wicedyrektor PZDW Krzysztof Siwek.

Budowę mostu na rzece Wisłok w Dąbrówkach k. Łańcuta zrealizuje Spółka Strabag. Wartość kontraktu wynosi 18 175 513 zł i pokryta jest z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Inwestycja ma być gotowa do połowy listopada 2027 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policja na siłowni w Dębicy. 16 osób złamało obostrzenia

PODKARPACIE. Podczas kontroli obiektów handlowych i klubów fitness w Dębicy, okazało się, że na jednej z siłowni, pomimo obowiązujących obostrzeń, ćwiczyło kilkanaście osób. Do sądu zostaną skierowane wnioski o ich ukaranie.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 70 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zero zgonów [28.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 76 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.  Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Bliznem. Zginęły dwie osoby

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Bliznem. W zderzeniu hondy ze skodą zginęły dwie osoby, a dwie inne trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [23.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 21 mieszkańców województwa; 14 miało choroby współistniejące. 

Podkarpacie

Trwają prace na budowie obwodnicy Łańcuta

PODKARPACIE. Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaawansowanie robót budowalnych na obwodnicy Łańcuta sięga 63 %.

Podkarpacie

740 rodzin z Podkarpacia otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki

PODKARPACIE. W tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w województwie podkarpackim zaangażowanych było ponad 16 tysięcy darczyńców.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 220 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.12.2020]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 225 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło kolejne 11 osób.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w południowej części Podkarpacia.

Reklama