Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Powstanie ponad 11-kilometrowa ścieżka rowerowa wzdłuż DW 867 na Roztoczu

Dodano: 11.03.2026 r. / Redakcja

PODKARPACIE. Firma Strabag zaprojektuje, a następnie wybuduje ponad 11-kilometrową drogę dla pieszych i rowerów. Trasa powstanie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867 między Basznią Dolną a Horyńcem Zdrojem. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał już umowę z wykonawcą. Wartość kontraktu to ponad 12,6 mln zł

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. „Nowa jakość Roztocza-rozwój produktów turystycznych zwiększających potencjał turystyki aktywnej na Roztoczu". Jego celem jest rozwój turystyki rowerowej w regionie. Projekt ma zostać sfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027.

Nowa trasa będzie stanowić rozwinięcie szlaku rowerowego, będącego przedłużeniem odcinka Lubaczów – Basznia Dolna, który zmodernizowany był w ramach współpracy transgranicznej.

Wykonawcą inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj” będzie firma Strabag. Projekt powstanie na podstawie przygotowanego przez Gminę Horyniec-Zdrój Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

Reklama

Nowa trasa dla pieszych i rowerów powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku około 11,575 km (od km 45+618,29 do km 57+193,29). Rozpocznie się na moście w Baszni Dolnej, wybudowanym w 2024 roku. Trasa pobiegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 867 aż do przejazdu kolejowego w Horyńcu-Zdroju. Będzie mieć szerokość minimum 2,5 m.

Zakres robót obejmuje także przebudowę zjazdów z drogi wojewódzkiej nr 867, budowę urządzeń odwadniających oraz wykonanie przepustu pod trasą. Przeprowadzone zostaną również prace związane z przebudową kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu oraz montażem oznakowania i urządzeń poprawiających bezpieczeństwo ruchu. Konieczna będzie także wycinka części drzew wraz z wykonaniem nasadzeń kompensacyjnych. Całość uzupełnią prace przygotowawcze, porządkowe i pomocnicze.

Po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu decyzji ZRID, rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na 2027 rok. Wykonawca ma 30 miesięcy na zakończenie całej inwestycji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 135 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia.

Podkarpacie

Pijany kierowca koparki uszkodził dwa samochody i motocykl

PODKARPACIE. Blisko 2 promile miał 49-latek, który kierując koparką, uszkodził dwa samochody i motocykl. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

PODKARPACIE. W wypadku ranna została pasażerka samochodu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Podkarpacie

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

PODKARPACIE. O dalszym losie nastolatka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Uwaga! Dziś możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzenia 1 i 2 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Łańcucie

ŁAŃCUT. Na przejeździe kolejowym w Łańcucie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem technicznym. Kobieta kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 198 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3 osoby.  

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Tryńczy. Pociąg uderzył w ciężarówkę

PODKARPACIE. W wypadku zginął 37-letni kierowca ciężarówki. 

Reklama