Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Pożar budynku w Łańcucie. Nie żyją dwie osoby

Dodano:

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
ŁAŃCUT. Do pożaru niezamieszkanego budynku doszło 19 marca wieczorem w Łańcucie. W pustostanie, który uległ częściowemu spaleniu ujawniono ciała dwóch osób. Trwa ustalanie tożsamości zmarłych oraz przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zwłoki dwóch osób ujawnione zostały w jednym z pomieszczeń budynku, podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości.

Z uwagi na trwającą akcję gaśniczą oraz zagrożenie zawalenia się budynku, prokurator prowadzący czynności, podjął decyzję o odstąpieniu od oględzin miejsca zdarzenia w dniu 19 marca 2019 roku. W dniu 20 marca 2019 roku prokurator przeprowadził oględziny z udziałem biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa w celu ustalenia przyczyny pożaru.

Zwłoki zabezpieczono w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji. Realizowane są również czynności zmierzające do potwierdzenia tożsamości ofiar pożaru. W prowadzanym śledztwie szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na chwilę obecną brak jest informacji, aby do pożaru przyczyniły się osoby trzecie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek nowymi wicewojewodami podkarpackimi

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul przedstawiła w środę swoich zastępców. Funkcję wicewojewodów objęli: Wiesław Buż oraz Paweł Bartoszek. Zdaniem wojewody „to osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy w urzędzie”.

Podkarpacie

Uwaga, będzie ślisko. Opady marznące i gołoledź na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alarm dotyczy całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. przeworskim. Tir zmasakrowany, kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Z niewyjaśnionych przyczyn, 46-letni kierowca tira, wypadł z drogi, wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Nowe karetki dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Sześć nowych ambulansów trafiło na wyposażenie pogotowia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich wartość to ponad 3 mln zł. 

Podkarpacie

Śmierć na torach. 70-latek wpadł pod pociąg

JAROSŁAW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na dworcu PKP w Jarosławiu. 70-letni mężczyzna zginął pod torami pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Przemyśl Główny.

Podkarpacie

Alert IMGW. Silny mróz na Podkarpaciu, nawet - 20 stopni

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Wypadek na torach w Widełce. Pociąg potrącił 49-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Szynobus jadący z Kolbuszowej do Rzeszowa potracił mężczyznę, który leżał obok torów. 49-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Podkarpacie

77-letni mężczyzna zginął w pożarze domu w Stalowej Woli

STALOWA WOLA. Do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego doszło wczoraj w Stalowej Woli przy ul. Wiklinowej. W zdarzeniu śmierć poniósł 77-letni mężczyzna. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności pożaru.

Reklama