Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Pożar na Podkarpaciu. Zginęły dwie osoby

Dodano:

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
PODKARPACIE. 20 lutego na terenie województwa podkarpackie dwie osoby straciły życie w wyniku pożarów.

70-letni mężczyzna zginął w skutek wybuchu pieca centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym. Do zdarzenia doszło w czwartek (20 lutego) w Teodorówce niedaleko Krosna tuż po godzinie 16.

Kobieta, która w tym momencie była w domu na szczęście nie została ranna – zaopiekowała się nią rodzina. Eksplozja była na tyle silna. że mogła uszkodzić konstrukcję domu – został poinformowany nadzór budowlany, którego inspektorzy określą, czy doszło do uszkodzeń budynku.

20 lutego przed godziną 22 straż pożarna otrzymała informacje o pożarze domu jednorodzinnego w Leżachowie w powiecie przeworskim. W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy część pomieszczeń domu była wypalona.

Strażacy  oddymili dom jednocześnie ewakuując na zewnątrz nieprzytomnego 30-letniego mężczyznę. Niestety, pomimo reanimacji nie udało się mu uratować życia.

Poza domem była 2-letnia dziewczynka, która z licznymi oparzeniami została zabrana do szpitala. W działania ratowniczo-gaśnicze zaangażowane były 4 zastępy straży pożarnych z powiatu przeworskiego. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone.
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie dwóch samochodów. Do szpitala trafiło 8-miesięczne dziecko

PODKARPACIE. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem uderzyła w tył jadacego przed nią samochodu marki renault master.

Podkarpacie

Od 6 grudnia obowiązkowa „jazda na suwak” i „korytarz życia”

PODKARPACIE, POLSKA. 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak.

Podkarpacie

Andrzej Duda odwiedzi Podkarpacie. Prezydent RP złoży wizytę w Brzozowie i Dubiecku

PODKARPACIE. 9 grudnia 2019 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedzi województwo podkarpackie.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił dwie kobiety. Jedna z nich nie przeżyła wypadku

PODKARPACIE. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Doprowadził do kolizji, wioząc cztery osoby. Był pijany i poszukiwany

PODKARPACIE. Sprawcą kolizji okazał się 32-letni mężczyzna, w którego organizmie alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu.

Podkarpacie

Rozbito grupę przestępczą funkcjonującą m.in. na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier.

Podkarpacie

Straciła panowanie nad pojazdem. Do szpitala trafiły cztery osoby

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze krajowej nr 875 w miejscowości Maleniska. 

Reklama