Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Pożar nieopodal szkoły podstawowej w Łętowni. Ponad 60 strażaków w akcji

Dodano:

fot. KP PSP Leżajsk
fot. KP PSP Leżajsk
PODKARPACIE. Policjanci ustalają przyczyny pożaru do którego doszło w miejscowości Łętownia w powiecie leżajskim. Płonęły drewniane wiaty, znajdujące się w sąsiedztwie m.in. szkoły podstawowej. W obiektach znajdowały się butle gazowe, co groziło wybuchem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 60 strażaków.

Pożar miał miejsce w poniedziałek, w godzinach wieczornych. Ogniem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, w których znajdowały się maszyny, sprzęt stolarski oraz drewno opałowe. Pożar zagrażał znajdującym się w sąsiedztwie budynkowi szkoły podstawowej oraz dom mieszkalnemu. Duże zagrożenie stanowiły butle z gazem, które znajdowały się w wiatach. Groziło to wybuchem. Ratownicy wynieśli z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan. Na szczęście wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ogień udało się szybko opanować jednak dogaszanie pogorzeliska trwało ponad 3 godziny – informuje bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

W akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w tym 8 zastępów  z KP PSP w Leżajsku i 7 zastępów z OSP z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 strażaków.


 
Źródło: KP PSP w Leżajsku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży spadek liczby zakażeń. Zmarła 1 osoba [26.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów w Suchorzowie. 8 osób rannych, w tym 2-letnie dziecko

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w Suchorzewie w gminie Baranów Sandomierski. W zderzeniu trzech pojazdów ucierpiało 8 osób, w tym 2-letnie dziecko.

Podkarpacie

Budowa trzech obwodnic na Podkarpaciu zatwierdzona

PODKARPACIE. Obwodnice Jasła, Pilzna oraz Brzostka i Kołaczyc powstaną w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic. Ich łączna długość to 25 km.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 330 nowych zakażeń, 30 zgonów [23.04.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 313 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi burzami w większości powiatów województwa i towarzyszącym im silnym wiatrem.

Podkarpacie

Blisko 500 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 57 osób [22.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwa Zdrowia poinformowało o 486 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 574 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

PODKARPACIE. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Podkarpacie

W Domaradzu zderzyły się dwa tiry. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez ponad 2 godz. zablokowana była krajowa „dziewiętnastka” w Domaradzu. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów. Jeden z kierowców trafił do szpitala.

Reklama