Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Pożar nieopodal szkoły podstawowej w Łętowni. Ponad 60 strażaków w akcji

Dodano:

fot. KP PSP Leżajsk
fot. KP PSP Leżajsk
PODKARPACIE. Policjanci ustalają przyczyny pożaru do którego doszło w miejscowości Łętownia w powiecie leżajskim. Płonęły drewniane wiaty, znajdujące się w sąsiedztwie m.in. szkoły podstawowej. W obiektach znajdowały się butle gazowe, co groziło wybuchem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 60 strażaków.

Pożar miał miejsce w poniedziałek, w godzinach wieczornych. Ogniem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, w których znajdowały się maszyny, sprzęt stolarski oraz drewno opałowe. Pożar zagrażał znajdującym się w sąsiedztwie budynkowi szkoły podstawowej oraz dom mieszkalnemu. Duże zagrożenie stanowiły butle z gazem, które znajdowały się w wiatach. Groziło to wybuchem. Ratownicy wynieśli z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan. Na szczęście wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ogień udało się szybko opanować jednak dogaszanie pogorzeliska trwało ponad 3 godziny – informuje bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

W akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w tym 8 zastępów  z KP PSP w Leżajsku i 7 zastępów z OSP z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 strażaków.


 
Źródło: KP PSP w Leżajsku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jolanta Sawicka nowym wicewojewodą podkarpackim

PODKARPACIE. Jolanta Sawicka z dniem 31 stycznia objęła funkcję wicewojewody podkarpackiego.

Podkarpacie

Otwarto obwodnicę Lubaczowa. W piątek oddadzą do użytku obwodnicę Sanoka

W zeszłym tygodniu oficjalnie otwarto obwodnicę Lubaczowa, a już jutro do użytku kierowców oddana zostanie obwodnica Sanoka.

Podkarpacie

16-latkowi petarda wybuchła w dłoni. Chłopak trafił do szpitala

PRZEMYŚL. Z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Podkarpacie

Wyremontują drogę na odcinku Sanok-Zagórz. Przetarg wygrała firma z Rzeszowa

SANOK, RZESZÓW. Inwestycja ma zostać wykonana w terminie 32 miesięcy od daty oficjalnego podpisania umowy na realizacje.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z tirem. Nie żyje 17-latka

PODKARPACIE. Wczoraj po godz. 19, w Kopkach na drodze krajowej nr 77 doszło do tragicznego wypadku.

Podkarpacie

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił pieszą. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy

PODKARPACIE. 43-letni kierowca fiata wsiadł do pojazdu mając 3 promile alkoholu.

Podkarpacie

Miał być przesłuchiwany przez policje. Był pijany i na komendę dotarł własnym samochodem

LESKO. Mężczyzna miał być przesłuchany. Policjanci, którzy brali udział w czynnościach, wyczuli od niego alkohol.

Podkarpacie

Śmiertelne potracenie na dk 94. Jeden pas jezdni jest wyłączony z ruchu

PODKARPACIE. Kierowcy muszą się liczyć z czasowym utrudnieniem w ruchu.

Reklama