Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Pożar nieopodal szkoły podstawowej w Łętowni. Ponad 60 strażaków w akcji

Dodano:

fot. KP PSP Leżajsk
fot. KP PSP Leżajsk
PODKARPACIE. Policjanci ustalają przyczyny pożaru do którego doszło w miejscowości Łętownia w powiecie leżajskim. Płonęły drewniane wiaty, znajdujące się w sąsiedztwie m.in. szkoły podstawowej. W obiektach znajdowały się butle gazowe, co groziło wybuchem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 60 strażaków.

Pożar miał miejsce w poniedziałek, w godzinach wieczornych. Ogniem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, w których znajdowały się maszyny, sprzęt stolarski oraz drewno opałowe. Pożar zagrażał znajdującym się w sąsiedztwie budynkowi szkoły podstawowej oraz dom mieszkalnemu. Duże zagrożenie stanowiły butle z gazem, które znajdowały się w wiatach. Groziło to wybuchem. Ratownicy wynieśli z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan. Na szczęście wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ogień udało się szybko opanować jednak dogaszanie pogorzeliska trwało ponad 3 godziny – informuje bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

W akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w tym 8 zastępów  z KP PSP w Leżajsku i 7 zastępów z OSP z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 strażaków.


 
Źródło: KP PSP w Leżajsku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpackim odcinku A4 powstanie system łączności alarmowej SOS

PODKARPACIE., Przetarg dotyczy odcinka od granicy z woj. małopolskim do przejścia granicznego PL/UA.

Podkarpacie

Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy za nadmierną prędkość

BRZOZÓW. Najwyższy pomiar jaki odnotowali policjanci to 117 km/h.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Do tragedii doszło na drodze wojewódzkiej nr 871.

Podkarpacie

Uciekł z miejsca wypadku i schował się w stercie siana. Znalazł go policyjny pies

PODKARPACIE. Zarówno poszkodowany jak i niedoszły uciekinier byli pijany.

Podkarpacie

Uszkodził bramę wjazdową, bo był zły na koleżankę. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

PODKARPACIE. Mężczyzna tłumaczył się policji, że był zły na koleżankę i wypił alkohol.

Podkarpacie

Trwają prace budowlane na obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Prace na ww. odcinku rozpoczęły się 13 maja 2019 roku.

Podkarpacie

Kolejny odcinek S19 coraz bliżej realizacji

PODKARPACIE. Zakończenie robót planowane jest w II kwartale 2022 r.

Reklama