Rzeszów - Niedziela, 15.03.2026
Reklama

Pożar nieopodal szkoły podstawowej w Łętowni. Ponad 60 strażaków w akcji

Dodano: 24.01.2024 r.

fot. KP PSP Leżajsk
fot. KP PSP Leżajsk
PODKARPACIE. Policjanci ustalają przyczyny pożaru do którego doszło w miejscowości Łętownia w powiecie leżajskim. Płonęły drewniane wiaty, znajdujące się w sąsiedztwie m.in. szkoły podstawowej. W obiektach znajdowały się butle gazowe, co groziło wybuchem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 60 strażaków.

Pożar miał miejsce w poniedziałek, w godzinach wieczornych. Ogniem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, w których znajdowały się maszyny, sprzęt stolarski oraz drewno opałowe. Pożar zagrażał znajdującym się w sąsiedztwie budynkowi szkoły podstawowej oraz dom mieszkalnemu. Duże zagrożenie stanowiły butle z gazem, które znajdowały się w wiatach. Groziło to wybuchem. Ratownicy wynieśli z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan. Na szczęście wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ogień udało się szybko opanować jednak dogaszanie pogorzeliska trwało ponad 3 godziny – informuje bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

W akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w tym 8 zastępów  z KP PSP w Leżajsku i 7 zastępów z OSP z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 strażaków.


 
Źródło: KP PSP w Leżajsku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Znów będzie grzmiało na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami, jakie spodziewaną są dziś (12.07) w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Akcja strażaków trwa już kilkadziesiąt godzin, utrudnienia w ruchu

KROSNO. Od wczoraj trwa akcja gaszenia pożaru pawilonu sieci Merkury Market w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 31. W szczytowym momencie w działaniach brało udział ponad 270 strażaków. W związku z pożarem część...

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstał nowoczesny kompleks penitencjarny dla kobiet

PODKARPACIE. Na obiekt składa się pawilon mieszkalny dla 200 skazanych kobiet oraz hala produkcyjna o powierzchni 800 m kw. umożliwiająca podjęcie pracy przez osadzone tam osoby.

Podkarpacie

Alert IMGW! Upały na Podkarpaciu, nawet 35 stopni Celsjusza

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Grupa SPEED w akcji. Motocyklista pędził ponad 170 km/h w terenie zabudowanym

PODKARPACIE. Trzech motocyklistów zostało ukaranych wysokimi mandatami za szybką jazdę. Jeden z nich pędził aż 179 km/h w terenie zabudowanym.

Podkarpacie

Burze na Podkarpaciu. Ponad 300 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły wczoraj nad regionem. Odnotowano 325 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Tragedia nad Jeziorem Solińskim. Utonął 59-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 na Jeziorze Solińskim w miejscowości Rajskie. Utonął 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Reklama