Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Pożar nieopodal szkoły podstawowej w Łętowni. Ponad 60 strażaków w akcji

Dodano: 24.01.2024 r.

fot. KP PSP Leżajsk
fot. KP PSP Leżajsk
PODKARPACIE. Policjanci ustalają przyczyny pożaru do którego doszło w miejscowości Łętownia w powiecie leżajskim. Płonęły drewniane wiaty, znajdujące się w sąsiedztwie m.in. szkoły podstawowej. W obiektach znajdowały się butle gazowe, co groziło wybuchem. W akcji gaśniczej uczestniczyło 60 strażaków.

Pożar miał miejsce w poniedziałek, w godzinach wieczornych. Ogniem objęty został kompleks połączonych ze sobą wiat drewnianych, w których znajdowały się maszyny, sprzęt stolarski oraz drewno opałowe. Pożar zagrażał znajdującym się w sąsiedztwie budynkowi szkoły podstawowej oraz dom mieszkalnemu. Duże zagrożenie stanowiły butle z gazem, które znajdowały się w wiatach. Groziło to wybuchem. Ratownicy wynieśli z płonącego obiektu butlę z acetylenem, 3 butle z tlenem oraz 4 butle z gazem propan-butan. Na szczęście wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

- Ogień udało się szybko opanować jednak dogaszanie pogorzeliska trwało ponad 3 godziny – informuje bryg. Wojciech Długosz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.

W akcji uczestniczyło 15 zastępów straży pożarnych, w tym 8 zastępów  z KP PSP w Leżajsku i 7 zastępów z OSP z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 60 strażaków.


 
Źródło: KP PSP w Leżajsku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 80 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [14.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 82 zakażenia koronawirusem, w tym 7 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [11.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 142 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Radosław Wiatr został II Wicewojewodą Podkarpackim

PODKARPACIE. Z dniem 9 marca 2022 r. Radosław Wiatr objął stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Ponad 140 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 5 osób [10.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 144 zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 50-letniej kobiety na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Komorów w powiecie kolbuszowskim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 170 zakażeń, 15 zgonów [9.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 179 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [8.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 167 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Ranny 10-latek

ŁAŃCUT. Policjanci z Łańcuta wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w Białobrzegach. W zdarzeniu ucierpiał 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala.

Reklama