Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Pożar sortowni odpadów. 220 strażaków w akcji

Dodano:

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
PODKARPACIE. Ponad 220 strażaków przez 21 godzin gasiło pożar sortowni śmieci w Wolicy niedaleko Jasła.

Informację o pożarze strażacy otrzymali około godziny 17. w sobotę, 12 października. Płonęło około 4 tys. metrów sześciennych śmieci. Ogniem zagrożone były dwa pobliskie budynki.

Na miejsce zostały zadysponowane siły i środki JRG PSP w Jaśle oraz OSP z terenu powiatu jasielskiego. Ze względu na duże zapotrzebowanie w wodę na miejsce pożaru przybyły samochody z duża ilością środków gaśniczych z komend PSP w Dębicy, Krośnie, a także cysterny z wodą z OSP Skołyszyn i komend z Sanoka, Mielca i Stalowej Woli.

Strażacy gaszący ogień pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Na miejsce pożaru zostały zadysponowane samochody z zapasem aparatów powietrznych z Łańcuta i Jarosławia.

Wielkość pożaru wyniosła 1000 m2. Działaniami kierował zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego bryg. Andrzej Marczenia, który przybył na miejsce razem z grupą operacyjną Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W działania gaśnicze zaangażowanych było 61 zastępów straży pożarnych.
Źródło: KWP SP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

50-letni kłusownik złapany. W jego domu znaleziono wieńce jeleni, parostki kozłów oraz czaszki jeleni

PODKARPACIE. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie w Krośnie podaje, że to pierwszy od lat przypadek kłusownictwa o takiej skali.

Podkarpacie

Spada zużycie węgla kamiennego na Podkarpaciu. Wzrasta pobór gazu ziemnego i energii elektrycznej

PODKARPACIE. Największy spadek w zużyciu węgla kamiennego zanotowały przede wszystkim elektrownie i elektrociepłownie.

Podkarpacie

Poniedziałkowa akcja „trzeźwy poranek”. Ponad 20 tys. kontroli, 10 kierowców miało ponad 0,5 promila

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 26 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Podkarpacie

Cieszanów Rock Festiwal chce być bardziej „eko” i adoptuje koale

PODKARPACIE. Ekipa CRF w pierwszym noworocznym poście na facebooku zadeklarowała, że ekologia to jeden z priorytetów kolejnych edycji festiwalu.

Podkarpacie

Budowa mostu w Mielcu ma się zakończyć w kwietniu br.

MIELEC. Trwa budowa nowej przeprawy przez Wisłokę w Mielcu.

Podkarpacie

Policjanci z Leżajska otrzymali narkogogle i alkogogle

LEŻAJSK. Burmistrz Leżajska przekazał policjantom alkogogle i narkogogle.

Podkarpacie

Objazd tymczasowy w Domaradzu. Trwa remont drogi krajowej nr 19

DOMARADZ. Tymczasowy objazd ma obowiązywać do czerwca br.

Podkarpacie

Tragiczny w skutkach pożar w jednej z miejscowości powiatu mieleckiego

PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu pożaru w Białym Boże, w którym śmierć poniosła 62-letnia kobieta.

Reklama