Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Pożar w karczmie pod Rzeszowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

Dodano: 23.10.2024 r. / Redakcja

fot. KPP SP w Łańcucie
fot. KPP SP w Łańcucie

KRACZKOWA. Ponad 40 strażaków interweniowało na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w karczmie „Pod Strzechą” zlokalizowanej przy DK94 w miejscowości Kraczkowa, na wschód od Rzeszowa.

Informacja o pożarze dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie tuż po godz. 12:40. Jak wynikało ze zgłoszenia, na poddaszu karczmy „Pod Strzechą” wybuchł pożar.

Na miejsce skierowano 14 zastępów straży pożarnych, w tym 3 zastępy z KP PSP w Łańcucie, 2 zastępy z KM PSP w Rzeszowie oraz 9 zastępów OSP z terenu powiatu łańcuckiego. Na miejscu okazało się, że płonie konstrukcja dachu nad karczmą. W ciągu dwóch godzin udało się ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część budynku.

Po ugaszenie ognia, strażacy sprawdzili poddasze kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym, aby potwierdzić brak zagrożenia.

Łącznie w działaniach wzięło udział ponad 40 strażaków. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie udało się ustalić co było powodem pojawienia się ognia.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Skołoszynie. Nie żyje 47-latek

PODKARPACIE. W Skołoszynie, na drodze krajowej nr 28, doszło do czołowego zderzenia kierującego motocyklem z samochodem osobowym. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista zmarł.

Podkarpacie

Tragedia nad zalewem Podwolina w Nisku. Utonął 22-letni mężczyzna

PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Rudzie. Nie żyje 21-letni kierowca

PODKARPACIE. Młody kierowca zjechał z drogi, kilkukrotnie dachował i uderzył w betonowy przepust. Pomimo reanimacji, zmarł.

Podkarpacie

W ciągu DK9, DK19 i DK94 powstaną chodniki

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę chodników w Lutczy (DK19), w Ropczycach (DK94) oraz na odcinku Zarębki – Kolbuszowa (DK9). 

Podkarpacie

W długi weekend więcej policjantów na podkarpackich drogach

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci już dziś rozpoczęli wzmożone działania w związku z długim weekendem.

Podkarpacie

Perony na stacji Ropczyce zostaną przebudowane

PODKARPACIE. Dzięki przebudowie stacja zyska lepszą funkcjonalność. 

Podkarpacie

Rusza budowa kolejnych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Lada dzień rozpocznie się budowa nowych przystanków na linii z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska oraz z Rzeszowa w stronę Kolbuszowej.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 60 interwencji strażaków

PODKARPACIE. W czwartek  podkarpaccy strażacy odnotowali ponad 60 interwencji z powodu burz, które przechodziły nad województwem podkarpackim. Na szczęście nikt nie został ranny.

Reklama