Reklama

Aktualności Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda gościł w Stalowej Woli

Dodano: 17.01.2020

Prezydent Andrzej Duda gościł w Stalowej Woli - Aktualności Podkarpacie

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk

STALOWA WOLA. Wizyta Prezydenta RP w Stalowej Woli była motywowana wydarzeniem „Polska Wystawa Gospodarcza”. Wizytę w Stalowej Woli prezydent rozpoczął od zwiedzenia Huty Stalowa Wola.

„Trzeba było stalowej woli, żeby na piaskach zbudować miasto, a przede wszystkim wielkie zakłady przemysłowe. Za ideą Centralnego Okręgu Przemysłowego stała właśnie stalowa wola zmiany ówczesnej II Rzeczypospolitej, zmiany jej charakteru, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą kraju, ekonomię, strukturę społeczną” – mówił podczas wydarzenia prezydent.

Wizytę w Stalowej Woli prezydent rozpoczął od zwiedzenia Huty Stalowa Wola. Po zapoznaniu się z potencjałem HSW Andrzej Duda wziął udział w oficjalnym otwarciu hali, w której odbywała się wystawa. To nowy obiekt wybudowany przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Na pamiątkę tego wydarzenia została ufundowana tablica, którą odsłonił prezydent Andrzej Duda.

Gospodarcza wystawa „Od COP do Gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020 zgromadziła około 70. wystawców – firm z całego kraju, które zostały wybrane w ramach Prezydenckiej Kapituły Gospodarczej. Przedsiębiorstwa, które zaprezentowały się na wystawie to krajowi liderzy innowacji z różnych branż - od przemysłu ciężkiego, innowacyjnego, po branże lekkie, spożywcze, czy start-upy.

Wśród wystawców znalazły się między innymi takie firmy jak: Ceramika Paradyż, Defro, Fakro, Comarch, KGHM Polska Miedź, Mlekovita, a także zakłady z Podkarpacia, jak mielecki Melex, Poltino czy Olimp Labs. Po wystąpieniu prezydenta odbyła się debata poświęcona polskiej oraz podkarpackiej gospodarce.REKLAMA

Po części oficjalnej prezydent odwiedził stoiska wystawców, wręczając firmom biorącym udział w wystawie specjalne certyfikaty. Oprócz stoisk firm, na wystawie swoje strefy miało województwo podkarpackie oraz miasto Stalowa Wola.

Województwo pokazało przede wszystkim swój potencjał lotniczy, motoryzacyjny i sektor „jakość życia”. Na stoisku Podkarpacia znalazły się takie firmy jak: LOT AMS i BorgWarner, ale też lokalne Bionly produkująca ekologiczne kosmetyki, czy Ambusada Bieszczadzka z pysznymi proziakami oraz ręcznie robione czekolady Mirosława Pelczara z Korczyny. Była też kapsuła Green Velo, która promowała ścieżki rowerowe.

Wystawę mogli obejrzeć wszyscy chętni. Wiele atrakcji było dedykowanych dzieciom, które mają właśnie ferie. Było planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, pokazy wytopu szkła i wiele innych.

Polska Wystawa Gospodarcza to zamysł, który zrodził się w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Wówczas Prezydent RP Andrzej Duda postanowił wskrzesić ideę wystaw, które pokazują potencjał polskiej gospodarki.

Reklama
Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Koronawirus. Nowi zakażeni na Podkarpaciu. W Łańcucie zmarł starszy mężczyzna - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. Nowi zakażeni na Podkarpaciu. W Łańcucie zmarł starszy mężczyzna

3 nowe przypadkami zakażenia koronawirusem, 7 ofiara śmiertelna, kolejna osoba wyzdrowiała – oto najnowsze informacje z wojewód...

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 kolejne przypadki. Nowe dane [6.04.2020] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 4 kolejne przypadki. Nowe dane [6.04.2020]

Łącznie dziś na Podkarpaciu potwierdzono 7 nowych przypadków....

Zmarła 2-letnia Anielka, poparzona w pożarze w Leżachowie - Aktualności Podkarpacie

Zmarła 2-letnia Anielka, poparzona w pożarze w Leżachowie

W nocy z piątku na sobotę zmarła dwuletnia Anielka, ciężko poparzona w pożarze w Leżachowie w gminie Sieniawa, do którego doszło w lu...

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Kolejna ofiara śmiertelna - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki na Podkarpaciu. Kolejna ofiara śmiertelna

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono trzy kolejne przypadki osób zakażonych koronaw...

Pociągiem za 1 zł. POLREGIO dziękuje pracownikom ochrony zdrowia - Aktualności Podkarpacie

Pociągiem za 1 zł. POLREGIO dziękuje pracownikom ochrony zdrowia

POLREGIO w wyjątkowy sposób wyraża podziękowania dla pracowników ochrony zdrowia. Będą mogli korzystać z pociągów z bil...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem