Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Przewoził fałszywe dowody osobiste. Jego celem był zachód Europy

Dodano: 23.07.2019 r.

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
PODKARPACIE. Kontrolerzy Straży Granicznej i KAS z drogowego przejścia granicznego w Korczowej ujawnili u ob. Ukrainy 25 fałszywych rumuńskich, litewskich i bułgarskich dowodów osobistych. Celem Ukraińca było dostarczenie podróbek rodakom pracującym na zachodzie Europy. W ten sposób mieli zalegalizować tam swój pobyt.

19 lipca około północy do kontroli granicznej na wjazd do Polski zgłosił się 35-letni ob. Ukrainy. W trakcie odprawy granicznej, kontrolerzy (SG i KAS) zainteresowali się dokumentami, które posiadał w podręcznej saszetce. Poproszony o ich okazanie wyjął 21 rumuńskich dowodów osobistych.

Funkcjonariusze mając na uwadze, iż cudzoziemiec może być kurierem natychmiast skierowali go do kontroli osobistej. Tutaj dodatkowo ujawniono dwa bułgarskie i litewski dowód osobisty oraz bułgarskie prawo jazdy. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że dokumenty mogą być podrobione, bezzwłocznie dokonano ich szczegółowych sprawdzeń.
Reklama
W procedurze kontrolnej m.in. wziął udział przebywający na misji w Korczowej rumuński funkcjonariusz Frontex-u. W konsekwencji udowodniono, iż wszystkie przewożone przez cudzoziemca dokumenty są podrobione na wzór oryginału.

Podróżny przyznał się, że podróbki miały trafić do ob. Ukrainy pracujących na zachodzie Europy, aby ci mogli zalegalizować tam swoje pobyty. Ukrainiec usłyszał zarzuty dotyczące fałszerstwa dokumentów (art. 270 § 3 KK). Przyznał się do winy i po konsultacji z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu dobrowolnie poddał się karze.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 152 zakażenia, 10 zgonów [2.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 152 nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło kolejne 10 osób, z których 8 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Pijany kierowca opla na A4. Jechał całą szerokością jezdni

PODKARPACIE. Łańcuccy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który jechał autostradą A4 mają ponad 1,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 116 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Nie odnotowano żadnych nowych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Uwaga, będzie ślisko na Podkarpaciu! IMGW wydało ostrzeżenie

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, dotyczące opadów marznących, jakie spodziewane są w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 220 nowych zakażeń [29.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 14 osób, z których 10 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie klaster kosmiczny. Podpisano list intencyjny

RZESZÓW. W podrzeszowskiej Jasionce podpisano list intencyjny, który daje zielone światło dla utworzenia klastra kosmicznego w województwie podkarpackim i realizacji projektu Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 1 lutego otwarte galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Nie będzie godzin dla seniorów

POLSKA/PODKARPACIE. Większość obostrzeń obowiązujących do 31 stycznia 2021 r., zostanie przedłużonych do połowy lutego. Od 1 lutego nastąpią jednak zmiany w handlu i kulturze. Znikną również godziny dla seniorów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Wzrost liczby zakażeń, zmarło 13 osób [28.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama