Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

Dodano: /

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci jarosławskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na stacji paliw w miejscowości Wierzbna znajduje się nietrzeźwa kobieta kierująca samochodem marki renault.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze rozmawiali ze świadkiem zdarzenia. Jak informował mężczyzna, kobieta kierująca renault wydawała się być pod wpływem alkoholu. Po wyjściu z budynku stacji, szła chwiejnym krokiem, a w ręce niosła czteropak piwa. Następnie wsiadła do samochodu i odjechała w kierunku wyjazdu ze stacji. Przed włączeniem się do ruchu zatrzymała pojazd.

Reklama

Świadek zauważył, że kierująca ma problemy z dalszą jazdą, dlatego podszedł do niej i przez otwarte okno zapytał, czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta poprosiła mężczyznę, aby „włączył jej pierwszy bieg, bo nie może ruszyć do przodu”. Świadek wyczuł od kierującej alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i o swoich podejrzeniach powiadomił funkcjonariuszy.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 51-latki. Okazało się, że miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na Podkarpaciu maleje liczba dzieci i młodzieży

PODKARPACIE. W 2018 roku dzieci i młodzieży w wieku 7-20 lat było na Podkarpaciu 313,7 tys.

Podkarpacie

25-latek napadł z nożem na ratowników medycznych

SĘDZISZÓW MŁP. Do opisywanej sytuacji doszło 15 grudnia 2018 roku w Sędziszowie Małopolskim.

Podkarpacie

PKP PLK zapowiada lepsze i wygodniejsze podróże z Rzeszowa w stronę Bieszczad

PODKARPACIE. Podpisana umowa dotyczy linii na trasie Jasło – Nowy Zagórz.

Podkarpacie

Spowodował kolizję, wyszedł kupić alkohol, a policji tłumaczył że pił po zdarzeniu

NISKO. Policjanci zatrzymali  prawo jazdy i pobrali krew do badań na zawartość alkoholu.

Podkarpacie

Na S19 Sokołów Młp. - Jasionka powstanie druga jezdnia

Firma Mosty Katowice zajmie się zajmie się wykonaniem koncepcji dobudowy drugiej jezdni 19 na odcinku od Jasionki do Sokołowa Małopolskiego – Północ. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł.

Podkarpacie

Zablokowana Wisłostrada przy Tarnobrzegu. W wypadku zginęło dziecko

TARNOBRZEG. Do wypadku doszło około godz. 11.30 w Tarnobrzegu na Wisłostradzie.

Podkarpacie

Grupa Orlen rozpocznie poszukiwania gazu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Uruchomienie produkcji gazu planowane jest na koniec 2020 roku.

Reklama