Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Przymrozki na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

Dodano: 09.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami dla całego województwa podkarpackiego. Alert obowiązuje od godz. 22:00 w czwartek, 9 kwietnia, do godz. 8:00 w piątek, 10 kwietnia.

Na większości obszaru województwa - w powiatach brzozowskim, dębickim, jarosławskim, kolbuszowskim, leżajskim, lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, niżańskim, przemyskim, przeworskim, ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, stalowowolskim i strzyżowskim oraz w Przemyślu, Rzeszowie, Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim - temperatura powietrza może spaść do około -1 stopnia Celsjusza, lokalnie do -3 stopni Celsjusza. Przy gruncie termometry mogą pokazać nawet -5 stopni Celsjusza.

Bardziej dotkliwe mrozy prognozowane są w południowej części regionu. W powiatach bieszczadzkim, jasielskim, krośnieńskim, leskim i sanockim oraz w Krośnie temperatura może spaść do -3 stopni Celsjusza, lokalnie nawet do -5 stopni Celsjusza, a przy gruncie do -7 stopni Celsjusza.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czy warunki życia na Podkarpaciu uległy poprawie?

PODKARPACIE. GUS przygotował raport o warunkach życia ludności w województwie podkarpackim w latach 2013-2017.

Podkarpacie

Trwają poszukiwania 16-latki. Od sylwestra nie wróciła do domu

PRZEWORSK. Dziewczyna w dniu 31 grudnia 2018 roku w godzinach przedpołudniowych wyjechała do znajomych na sylwestra i do chwili obecnej nie powróciła.

Podkarpacie

42-latek z Mielca popełnił cztery przestępstwa jednego wieczoru

MIELEC. Mężczyźnie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Najpierw spowodował kolizję, później uciekł. 19-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie

KROSNO. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na przykościelny parking i uszkadził trzy samochody.

Podkarpacie

Kradli ubrania w galeriach handlowych. Trójce zatrzymanych grozi 5 lat pozbawienia wolności

MIELEC. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę bliską 7 tysięcy złotych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Przemyślu

PRZEMYŚL. W wyniku doznanych obrażeń, śmierć na miejscu poniósł 46-letni obywatel Irlandii, pochodzący z Ukrainy.

Podkarpacie

Policja podsumowała działania sylwestrowo-noworoczne

PODKARPACIE. Pięciodniowa akcja rozpoczeła się w piątek, 28 grudnia.

Reklama