Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Roszady personalne w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim

Dodano: 28.12.2023 r.

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Na stanowiskach kierowniczych PUW nastąpiły zmiany. Nowym dyrektorem Generalnym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie został Tomasz Cyran. Z kolei Jerzy Tabin, dotychczasowy dyrektor MATiP w Rzeszowie objął stanowisko dyrektora Biura Wojewody.

Tomasz Cyran z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył studia na rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Przez ponad 20 lat prowadził kancelarię prawną w Rzeszowie. Jako radca prawny specjalizował się w sprawach cywilnych, gospodarczych oraz współpracował z podmiotami sektora publicznego. 

Do zadań Dyrektora Generalnego należy m.in zapewnienie funkcjonowania i ciągłości pracy Urzędu, warunków jego działania, a także organizacji pracy. 

Jerzy Tabin ukończył ekonomię na Uniwersytecie Rzeszowskim, a także studia podyplomowe z zakresu Administracji Publicznej oraz Executive Master of Business Administration i Doctor of Business Administration.
Reklama
Od 2003 r. pracował w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej i zezwoleń w Urzędzie Miasta Rzeszowa, w tym 4 lata jako zastępca dyrektora. Od 2012 r. był na stanowisku dyrektora Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Jest nauczycielem akademickim w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

Do zadań Dyrektora Biura Wojewody należy w szczególności nadzór nad realizacją spraw związanych z funkcjami reprezentacyjnymi Wojewody i Wicewojewody, obsługą wizyt członków Rządu RP i delegacji zagranicznych, koordynowaniem działań prowadzonych w Urzędzie w ramach współpracy zagranicznej Wojewody, realizowaniem zadań służby prasowej Wojewody.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pięciu nastolatków pobiło 80-latka. Zrobili to dla 30 zł

PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu 80-latka i dotkliwie go pobili. 

Podkarpacie

Dziewięciu kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Sześć przypadków odnotowano w Mielcu

PODKARPACIE. Niechlubny rekordzista jechał przez Łączki Brzeskie z prędkością 142 km/h.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Babicy. Nie żyje 55-letnia kobieta

Do godz. 18:00 mogą potrwać utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Babicy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniosła 55-letnia kobieta kierująca osobowym nissanem.

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił rowerzystę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Grozi mu 12 lat więzienia

PODKARPACIE. Kierujący audi, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Mniej łóżek na oddziale mieleckiego szpitala. Dyrektor: „Zmiany nie odbiją się na chorych”

MIELEC. Obydwa piętra Oddziału Wewnętrznego i Kardiologii wciąż będą czynne.

Podkarpacie

30 lat znęcał się nad żoną. W obecności funkcjonariuszy groził jej śmiercią

PODKARPACIE. Podczas przesłuchania Janusza O. przyznał się iż ubliżał żonie. Kategorycznie natomiast zaprzeczył, aby groził żonie pozbawieniem życia oraz wysadzeniem domu w powietrze.

Podkarpacie

Pożar sortowni odpadów. 220 strażaków w akcji

PODKARPACIE. Płonęło około 4 tys. metrów sześciennych śmieci.

Reklama