Rzeszów - Niedziela, 05.10.2025
Reklama

Rozbudowa DK84 Zagórz - Lesko. Kolejny przetarg na dokumentację projektową

Dodano: 02.10.2025 r. / Redakcja

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Zagórz – Lesko. Poprzednie postępowanie unieważniono z powodu zbyt wysokich ofert.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym oraz przygotowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DŚU). Termin składania ofert mija 14 listopada br.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie powiatów sanockiego i leskiego, w ciągu DK84 pomiędzy miejscowościami Zagórz i Lesko. W ramach rozbudowy nawierzchnia drogi zostanie dostosowana do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Zakres prac przewiduje m.in.: budowę i przebudowę obiektów inżynierskich, zabezpieczenie osuwisk, wykonanie dodatkowego pasa do wyprzedzania na podjeździe, a także budowę chodników i zatok postojowych.

Reklama

Inwestycja obejmuje również budowę dwóch mostów: na rzece Osława w Zagórzu oraz na rzece San w Postołowie. Długość planowanego odcinka wynosi około 4,9 km.

ównym celem rozbudowy drogi krajowej nr 84 jest zwiększenie jej nośności, tak aby mogła obsługiwać ruch pojazdów ciężarowych o nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Inwestycja ma również poprawić komfort podróżowania oraz zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w tym pieszych i rowerzystów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Jarosławiu powstanie ponad 600 metrowy most

JAROSŁAW. 6 marca 2020 r. została podpisana umowa na stworzenie projektu mostu przez rzeke San w Jarosławiu wraz z nowym połączeniami drogowymi.

Podkarpacie

Zamknięto przychodnię w Przeworsku w związku z podejrzeniem koronawirusa

PRZEWORSK. W Przeworsku zamknięto przychodnię i poddano dezynfekcji w związku z podejrzeniem koronawirusa u jednego z pacjentów.

Podkarpacie

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu [6.03.2020]

Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 188 osób, natomiast 9 jest hospitalizowanych.

Podkarpacie

Podkarpacie: 159 osób pod nadzorem epidemiologicznym w związku z koronowirusem

PODKARPACIE. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 6 osób – są one w trakcie badań.

Podkarpacie

132 osoby na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym, 2 hospitalizowane


​Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2.  

Podkarpacie

Bieszczady zostaną objęte programem "Dostępność Plus"

O większej dostępności Bieszczad dla osób ze szczególnymi potrzebami rozmawiano podczas konferencji poświęconej programowi „Dostępność Plus”.

Podkarpacie

S-19 Podgórze - Kamień z pozwoleniem na budowę

Wojewoda Podkarpacki podpisała przedostatnią (piątą z sześciu) decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-19 Podgórze - Kamień.   

Podkarpacie

109 osób na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym

 Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Reklama