Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. 10-kilometrowy odcinek o wartości ponad 2,2 mld zł zrealizuje konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel. Droga ma powstać do 2025 roku.
 
Odcinek od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy realizowany będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Oferty w przetargu złożyło 6 firm. Najkorzystniejszą okazała się propozycja konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Wykonawca będzie miał 54 miesiące na realizację inwestycji. Umowa zostanie podpisana po pozytywnym wyniku kontroli postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
 
Inwestycja zakłada budowę obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ok. 2 km, pięciu estakad, dwóch wiaduktów nad S19 oraz trzech przejść dla zwierząt i jednego przejazdu pod S19. Powstanie także węzeł Babica. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
 
Reklama
Dzięki budowie S19 zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 19, który powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców - wypadki, hałas oraz spaliny. Nowa trasa skróci także czas przejazdu na osi północ-południe i zwiększy bezpieczeństwo na drodze zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla ruchu tranzytowego.
 
Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo dł. ok. 169 km. Około 30 km już oddano do użytku, 54 km jest w realizacji a 85 km w przygotowaniu.

fot. GDDKiA Rzeszów

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 100 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [13.10.2021]

PODKARPACIE. Najwięcej nowych przypadków potwierdzono w powiatach: rzeszowskim i stalowowolskim oraz w Rzeszowie.

Podkarpacie

Ekstremalny bieg z przeszkodami. W weekend finał Runmageddonu w Bieszczadach

PODKARPACIE. Finał swoim stopniem ekstremalności przebije wszystkie tegoroczne edycje.

Podkarpacie

Potrzebni statyści do filmu kręconego na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mieszkańcy Podkarpacia mają kolejną szansę, żeby znaleźć się na planie filmowym. Do kręconego właśnie m.in. na terenach powiatu ustrzyckiego filmu potrzebni są statyści.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [12.10.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 78 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarły 4 osoby.

Podkarpacie

Powołano instytucje mające dbać o bezpieczeństwo na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki kurator oświaty oraz szefowie służb mundurowych podpisali wczoraj porozumienie powołujące Podkarpacką Unię Bezpieczeństwa i Podkarpacką Radę Bezpieczeństwa przy Wojewodzie Podkarpackim.

Podkarpacie

Kolejny odcinek trasy Via Carpatia oddany do ruchu

PODKARPACIE. Od dzisiaj kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego odcinka trasy Via Carpatia.

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Rakszawie kierujący nissanem najechał na leżącego na jezdni pieszego, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W Jedliczu kierujący renaultem uderzył w betonowy przepust, poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [11.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 31 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 69 osób wyzdrowiało. Nie potwierdzono żadnych zgonów.

Reklama