Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę S19 Rzeszów Płd. - Babica

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. 10-kilometrowy odcinek o wartości ponad 2,2 mld zł zrealizuje konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. W ramach inwestycji powstanie, m.in. blisko 2-kilometrowy tunel. Droga ma powstać do 2025 roku.
 
Odcinek od w. Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy realizowany będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Oferty w przetargu złożyło 6 firm. Najkorzystniejszą okazała się propozycja konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Wykonawca będzie miał 54 miesiące na realizację inwestycji. Umowa zostanie podpisana po pozytywnym wyniku kontroli postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
 
Inwestycja zakłada budowę obiektów inżynierskich w tym tunelu o długości ok. 2 km, pięciu estakad, dwóch wiaduktów nad S19 oraz trzech przejść dla zwierząt i jednego przejazdu pod S19. Powstanie także węzeł Babica. Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
 
Reklama
Dzięki budowie S19 zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 19, który powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców - wypadki, hałas oraz spaliny. Nowa trasa skróci także czas przejazdu na osi północ-południe i zwiększy bezpieczeństwo na drodze zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla ruchu tranzytowego.
 
Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo dł. ok. 169 km. Około 30 km już oddano do użytku, 54 km jest w realizacji a 85 km w przygotowaniu.

fot. GDDKiA Rzeszów

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W 5-latkę uderzył autobus. Dziewczynka jechała na hulajnodze

PODKARPACIE. Dziewczynka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie samochodów. Cztery osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Wczoraj niżańscy policjanci zabezpieczali miejsce wypadku drogowego w Kustrawie.

Podkarpacie

Darmowe badania techniczne samochodów i konsultacje z fachowcami

ŁAŃCUT. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy sklepie Motores, ul. Podzwierzyniec 78, w godzinach od 10 do 16.

Podkarpacie

Policjanci odkryli siedem plantacji konopi. Zabezpieczono 242 krzewy i ok. 2500 gramów suszu [VIDEO]

MIELEC.Trzech mężczyzn, w wieku od 22 do 31 lat, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Mielcu

MIELEC. Do wypadku doszło po godzinie 23, na ulicy Wolności w Mielcu, na drodze wojewódzkiej nr 875.

Podkarpacie

Kolejne przypadki telazjozy u bieszczadzkich żubrów. Lekarz weterynarii: „Będziemy rekomendować eliminację osobników”

PODKARPACIE. W sierpniu stwierdzono kolejne przypadki telazjozy - groźnej choroby u żubrów powodowanej przez nicienie.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie farma fotowoltaiczna. W Krynicy podpisano list intencyjny

PODKARPACIE. Inwestycje zostaną zrealizowane na terenach należących do PKP S.A.

Reklama