Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Sanocki artysta, twórca m.in. kilku murali w Rzeszowie zwycięzcą plebiscytu "Nieprzeciętni 2020"

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Arkadiusz Andrejkow wygrał tegoroczną odsłonę plebiscytu „Czwórki” i zyskał tytuł Nieprzeciętnego 2020. Internauci oddali rekordową liczbę - ponad 72 tysięcy - głosów.

Plebiscyt radiowej Czwórki „Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można określać ich mianem wyjątkowych. Do grona „Nieprzeciętnych”  dołączył podkarpacki artysta malarz – Arkadiusz Andrejkow, który zdobył najwięcej głosów wtegorocznej edycji plebiscytu.

35-letni Arkadiusz Andrejkow to twórca m.in. street artu „Cichy Memoriał”, polegającego na malowaniu murali na starych drewnianych budynkach Podkarpacia. Podczas realizacji projektu artysta korzystał ze starych fotografii rodzinnych mieszkańców miejscowości, w których powstawały murale. Wszystkie prace stworzone są z szacunkiem dla otaczającej je przyrody i drewnianej architektury. Obserwatorzy projektu murale na stodołach nazwali „deskalami”.
Reklama
Poza street artem Arkadiusz Andrejkow zajmuje się także malarstwem – na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Zamościu, czy Rzeszowie, a także ponad dwadzieścia prezentacji zbiorowych.

Arkadiusz Andrejkow jest również dobrze znany mieszkańcom Rzeszowa. To właśnie on jest autorem kilku murali zdobiących ściany budynków w naszym mieście, w tym m.in. muralu na budynku MPWiK, muralu przy ul. Piłsudskiego (zleconego przez Browar Manufaktura), portretu Tadeusza Nalepy i Edwarda Janusza na garażu w rejonie siedziby Estrady Rzeszowskiej czy dziewczynki w słuchawkach na budynku ZOZ przy ul. Jagiellońskiej.

Więcej informacji o artyście i zdjęć jego prac można znaleźć na stronie: andrejkow.pl 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia [23.08.2021]

PODKARPACIE. Województwo Podkarpackie znalazło się na trzecim miejscu w kraju pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 15 zakażeń, 0 zgonów [19.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Po 12 latach wraca połączenie kolejowe z Mielca do Dębicy

PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapowiedziały zmianę rozkładu jazdy na kolei od 29 sierpnia br. Na Podkarpaciu po 12 latach podróżni skorzystają z połączeń na trasie Mielec – Dębica.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [17.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w warsztacie w Rakszawie. Nie żyje 37-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 37-letni mężczyzna został śmiertelnie ranny podczas pracy w jednej z firm w Rakszawie. Okoliczności wypadku wyjaśnia Policja, pod nadzorem prokuratury oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [16.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Pożar domu w Markowej. Nie żyje 57-letnia właścicielka

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę w Markowej w powiecie łańcuckim doszło do pożaru drewnianego domu. W środku odnaleziono mieszkającą w nim właścicielkę. Niestety, pomimo reanimacji, życia kobiety nie udało się...

Reklama