Reklama

Aktualności Podkarpacie

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów

Dodano: 20.02.2020

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów - Aktualności Podkarpacie

fot. Pixabay

PODKARPACIE. Trasa rowerowa z Soliny do Zakopanego będzie miała długość ok. 256 km. Stowarzyszenie Aktywny Beskid rozpoczęło zbiórkę podpisów pod listem poparcia dla realizacji przedsięwzięcia.

Trwa zbiórka podpisów pod listem poparcia dla projektu, którego celem jest stworzenie trasy rowerowej łączącej Solinę i Zakopane. Realizacją przedsięwzięcia zajmują się stowarzyszenia z Podkarpacia i Małopolski.

Głównym inicjatorem akcji w naszym województwie jest Stowarzyszenie Aktywny Beskid: „Chcemy pokazać urzędnikom, że potrzebujemy takiej trasy rowerowej” – tłumaczy Katarzyna Madej, prezes Stowarzyszenia i dodaje, że Stowarzyszenie zabiega również o utworzenie ścieżki rowerowej na trasie Krosno-Besko, gdyż niedawno ruszył przetarg na remont drogi łączącej te dwie miejscowości.

Planowana trasa będzie miała ok. 256 km. Cała trasa na Podkarpaciu będzie się składać m.in. z dwóch tras rowerowych: Velo Karpatia i Velo San. Velo San będzie trasą przebiegającą doliną Sanu. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną rzeki będzie prowadzić do Zagórza, Leska, a następnie do miejsca docelowego, tj. do Zalewu Solińskiego.REKLAMA

W planach jest także, połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa. Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane.

Ostatecznie słowo w sprawie realizacji połączeń rowerowego pomiędzy Soliną i Zakopanem oraz należy do Samorządu Województwa Podkarpackiego i to właśnie z myślą o tej instytucji powstała zbiórka podpisów  pod listem poparcia. Stowarzyszenie Aktywny Beskid chce przez to pokazać urzędnikom jak bardzo potrzebna jest taka trasa.

„Urząd marszałkowski będzie miał kluczowe zdanie w sprawie. Aktualnie mamy 3 tys. podpisów pod listem. Zbiórka trwać będzie jeszcze około miesiąca. Po tym czasie wszystkie dokumenty zostaną przekazane marszałkowi” – dodaje Katarzyna Madej. List poparcia można podpisać TUTAJ.
 
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Koronawirus. 7 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualne dane [4.04.2020] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 7 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualne dane [4.04.2020]

PODKARPACIE. Potwierdzono również dwa wyzdrowienia....

Wojewoda przekazała środki ochronne dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia - Aktualności Podkarpacie

Wojewoda przekazała środki ochronne dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała środki ochronne dla placówek pomocy społecznej i ochrony zdrowia w naszym re...

Koronawirus. 4 nowe osoby zakażone na Podkarpaciu - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe osoby zakażone na Podkarpaciu

​PODKARPACIE. WSSE w Rzeszowie poinformowała o kolejnych osobach zakazonych w województwie podkarpackim....

Nie żyje 67-letni rowerzysta, potrącony przez samochód - Aktualności Podkarpacie

Nie żyje 67-letni rowerzysta, potrącony przez samochód

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Motycze Szlacheckie w powiecie stalowowolskim....

Koronawirus. 4 nowe przypadki, w tym dziecko na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [3.04.2020] - Aktualności Podkarpacie

Koronawirus. 4 nowe przypadki, w tym dziecko na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [3.04.2020]

PODKARPACIE. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem