Rzeszów - Środa, 16.07.2025
Reklama

Sesja sejmiku województwa po raz pierwszy zdalnie

Dodano:

fot. Biuro prasowe UMWP
fot. Biuro prasowe UMWP
PODKARPACIE. Najbliższe obrady sejmiku województwa podkarpackiego będą inne niż zawsze. Radni będą obradowali zdalnie, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ideą „zostań w domu”.

6 kwietnia  po raz pierwszy w swej historii sejmik województwa podkarpackiego będzie obradował zdalnie. Debata 33 radnych województwa odbędzie się online.

Przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz będzie ją prowadził z siedziby urzędu marszałkowskiego, natomiast radni będą zdalnie podejmować decyzje w swoich domach i miejscach pobytu.. W urzędzie trwają testy oprogramowania, które umożliwi radnych oddawanie głosów.

W czasie sesji zarząd województwa przedstawi aktualną informację o sytuacji na Podkarpaciu podczas epidemii koronawirusa. Radni zdecydują także m.in. o przystąpieniu do realizacji projektu Podkarpacki System Informacji Medycznej w ramach RPO WP 2014-2020.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

W Przemyślu powstanie nowoczesna strzelnica. Znajdzie się na terenie komendy BOSG

PRZEMYŚL. Roboty budowlane mają zakończyć się do końca października 2019 roku.

Podkarpacie

3,5 promila alkoholu nie przeszkadzało mężczyźnie kierować samochodem

PODKARPACIE. W świetle obowiązujących przepisów 39-latkowi grożą surowe konsekwencje.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na dk nr 77. Zginął 67-letni kierowca toyoty

PODKARPACIE. Do wypadku doszło w miejscowości Zaleszany.

Reklama