Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Siedem prób wyłudzenia metodą „na wnuczka”

Dodano:

fot. KPP Mielec
fot. KPP Mielec
MIELEC. Dyżurny mieleckiej komendy odebrała w ostatnim czasie  siedem zgłoszeń dotyczących usiłowania oszustwa „na wnuczka”. Według relacji zawiadamiających, oszuści posługiwali się znanym, sprawdzonym scenariuszem.

Na telefon stacjonarny dzwoniła roztrzęsiona osoba mówiąc, że wnuczka, wnuk osoby do której dzwonią, mieli poważny wypadek i że mogą uniknąć odpowiedzialności, jeśli uzyskają szybką pomoc finansową.

Dotychczas oszustom nie udało się nikogo naciągnąć, niewykluczone jednak, że próby będą się powtarzać. Mieleccy policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 59 zgonów, 923 nowe zakażenia na Podkarpaciu [15.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 923 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Zderzenie busa z pociągiem. Dwie osoby nie żyją

PODKARPACIE. W Hucie Deręgowskiej, w powiecie niżańskim bus wjechał wprost pod pociąg towarowy. W wypadku zginęły dwie osoby. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badań Wypadków Kolejowych.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 19 kwietnia otwarte żłobki i przedszkola. Pozostałe obostrzenia przedłużone

PODKARPACIE. Od poniedziałku dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Będzie również dozwolony sport na świeżym powietrzu, z pewnymi ograniczeniami. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 800 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 50 osób [14.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dla większości powiatów, dotyczące intensywnych opadów śniegu.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Króliku Polskim. Nie żyje 36-letni motocyklista

PODKARPACIE. 36-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, uderzył w betonowy przepust i wjechał do rzeki.

Podkarpacie

Podpisano umowę na dokumentację dla obwodnicy Kolbuszowej

PODKARPACIE. Dziś podpisano umowę pomiędzy GDDKiA Oddział w Rzeszowie, a firmą Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Kolbuszowej.

Reklama