Rzeszów - Czwartek, 18.06.2026
Reklama

Silny mróz na Podkarpaciu. Ostrzeżenia IMGW

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. i 2. stopnia przed silnym mrozem dla województwa podkarpackiego.

Od niedzieli do wtorku do godz. 10:00 dla powiatu bieszczadzkiego obowiązuje ostrzeżenie 2. Stopnia. Prognozowana temperatura minimalna w nocy wyniesie od -21 stopni Celsjusza do -17 stopni Celsjusza, a lokalnie w kotlinach spadnie do około -26 stopni Celsjusza, temperatura maksymalna w dzień od -2 do 1 stopni Celsjusza, w kotlinach około -5 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

Ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym mrozem obejmuje 19 powiatów województwa podkarpackiego, w tym m.in. Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg oraz powiaty brzozowski, dębicki, jasielski, mielecki, sanocki i rzeszowski i obowiązuje od godz. 19:00 dnia 17 stycznia 2026 r. do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. Synoptycy przewidują, że temperatura minimalna minimalnej w nocy wyniesie od -16 do -13 stopni Celsjusza, lokalnie termometry mogą wskazać nawet -18 stopni. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -8 do -5 stopni Celsjusza.

Reklama

Kolejne ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy powiatów jarosławskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz miasta Przemyśl i obowiązuje do godz. 10:00 dnia 20 stycznia 2026 r. W nocy termometry wskażą temperaturę minimalną -18 do -15 stopni Celsjusza. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od -10 do -7 stopni, przy wietrze o średniej prędkości od 5 do 15 km/h.

IMGW informuje, że ostrzeżenia będą kontynuowane.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Czołowe zderzenie na DW982 w Sadkowej Górze. 4 osoby w szpitalu

PODKARPACIE. Cztery osoby, w tym półtoraroczne dziecko ucierpiało w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 982 w miejscowości Sadkowa Góra.

Podkarpacie

Poranne kontrole policji na podkarpackich drogach. Ujawniono 27 nietrzeźwych kierowców

PODKARPACIE. Od wczesnych godzin porannych podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców, 27 z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu.

Podkarpacie

Tragedia w Łączkach Jagiellońskich. 85-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

PODKARPACIE. Do tragicznego pożaru doszło wczoraj w miejscowości Łączki Jagiellońskie w powiecie krośnieńskim. W pożarze domu zginęła 85-letnia kobieta.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Woli Mieleckiej. 19-latka potrącona przez ciężarówkę

WOLA MIELECKA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na drodze wojewódzkiej nr 984, w miejscowości Wola Mielecka. Samochód ciężarowy potrącił 19-letnią pieszą. Jej życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Super Sprint Straszydle 2024. W tym rajdzie może wystartować każdy, kto ma prawo jazdy

PODKARPACIE. Dziś do godz. 23:59 można jeszcze zgłaszać się do udziału w amatorskiej imprezie samochodowej pn. Super Sprint Straszydle 2024. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 października w Straszydlu w gminie...

Podkarpacie

Pożar w karczmie pod Rzeszowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

KRACZKOWA. Ponad 40 strażaków interweniowało na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w karczmie „Pod Strzechą” zlokalizowanej przy DK94 w miejscowości Kraczkowa, na wschód od Rzeszowa.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej

PODKARPACIE. Prof. dr hab. n. med. Tomasz Kluz został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Podkarpacie

Wypadek drogowy w miejscowości Wietrzno. Zderzyły się 3 pojazdy

PODKARPACIE. Dwie osoby zostały ranne na skutek wypadku, do którego doszło w miejscowości Wietrzno w powiecie krośnieńskim. Doszło tam do zderzenia toyoty, autolawety i ciężarowego dafa.

Reklama